Awen2

Jak na to, abych v podnájmu nemusela platit energie za nehospodárnou spolubydlící? Více viz níže.

Dobrý den, mám podnájem a smlouva je na mě a vzala jsem si cizí holčinu na spolubydlení pro začátek, nic jiného mi nezbylo, páč mi nevyšel vztah a musela rychle někoho najít. V tom městě je problém s byty nic není, a když už, je hned pryč, takže jinam odstěhovat nemohla. Ta spolubydlící nehorázně plýtvá energiema a domluvily jsme se s majitelkou, že opustí byt, je i hrozné čuně a všude bordel. Smlouvu ona nemá, ale nemůžeme ji přeci vyhodit na ulici, proto do konce února musí odejít. I když se ji nebude chtít, bude muset! Teď je otázka ty energie. Kauce je daná, že já dala jeden nájem a ona jeden nájem. Já v bytě zůstanu, ale nehodlám po ní potom platit plýtvané energie a teď co s tím? Lze, že majitelka jí vrátí třeba jen půlku kauce a půlku si nechá, kdyby se přepálily energie? A že by jí pak poslala zbytek i s fakturou třeba, či když se nepřepálí, celou částku? Nechci si to tam nechat energie na sebe, když jsem byla furt pryč a ona si tam plýtvá, jak chce.

Odpovědi
nyjono

Co řešíš? Ty si ji tam chceš nechat do konce února.
Buď ať ti dá zálohu na ty energie, nebo ať se odstěhuje.
I ona má na výběr. Vystěhování nebo pořádek a úspora.

Hlada

Rozhodující je to, co máte písemně.
Není mi jasné, jak je možné, že platila kauci a nemá smlouvu, ze které by vyplývalo, co tato kauce jistí. Aby bylo možné vyčíslit plýtvání spolubydlící, musela by mít majitelka bytu odečty měřidel za srovnatelné období a chuť si s tím přidělávat práci.

cukrar

Awen,
asi se pletou pojmy.
Majitelka bytu s Vámi uzavřena nájemní smlouvy, Vy jste uzavřela podnájemní smlouvu s holčinou, jen jste jí, bohužel pro Vás, neuzavřela písemně. Sice nevím, jak nehospodárně plýtvá, ale energie, podle nájemní smlouvy musí jít za Vámi. Vůbec nevím, jak může dát holčina kauci majitelece, když s ní nemá žádnou smlouvu.
Kauci se nemůže nikdo nechat, jez z důvodu: " kdyby se přepálily energie"
Jako správce domu znám tuto problematiku, a mne jen zajímá, že nájemnice si vzala podnájemnici, nikoliv jak se spolu vypořádávaní finančně. Ani jistotu (kauci) si nevezmu od podnájemnoce.

cynique

„Nehorázně plýtvá energiema“- to je kolik? Umíš to kvantifikovat? Když ne, tak o čem se chceš bavit?

Awen2

I když neá smlouvu a dala kauci může si teda s tý kauce její půlka nechat na ty energie?