JežíšKristus

Kolik myšlenek vás napadlo, které předtím ještě nikdy nikoho nenapadly?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nepočítám. :P Ale to, co pokládám za dobré nápady a myšlenky, si zapisuju do poznámek. Mám toho plný šuplík, ale kolik přesně toho je…
Řekl bych, že co se týká obyčejných, bežných myšlenek, tak takových bude mít každý dost. Myslím nedůležité blbůstky, které nás napadají. Nebo věci, které souvisí jen s námi a naší situací – našimi známými a podobně.

Ale těžko říct (odhadovat) kolik a jakých myšlenek měli jací/kteří lidé před námi. To že nejsou veřejně známé nebo uskutečněné, neznamená, že to ještě nikoho nenapadlo. ;) Spousta lidí mělo a má plno dobrých i inovativních nápadů a idejí, které se nikdy neuskutečnily a o kterých nikdo ani neví. :)
Neuskutečněné nápady jsou vcelku bezvýznamné, když se nerealizují. Nesejde na nich, i když jsou dobré. Příjdou a odejdou, aniž by něco změnily nebo vůbec něco udělaly.

Další odpovědi
elkon

Nemůžu vědět co koho napadlo. Nesmyslný dotaz.

annas

Jak mohu vědět, že moje myšlenky nikoho nenapadly? Třeba stejné náměty, např. milostnépoříběhy v literatuře. Až díla spatřila světlo boží, zjistilo se, že autoři zpracovali podobné téma, i když o sobě nevěděli. Nebo některé vynálezy atd.

Když se podíváte do archivu Odpovědí, , uvidíte, kolik „myšlenek“ vložených do otázky se opakuje. Třeba nejméně 70 otázek na téma jak přesvědčit rodiče o koupi zvířete (psa).

Někdy jsou otázky podobné, ale je vidět, že tazatel se dívá na stejnou věc jinak.

Ale když se opakuje otázka, myslím si, že by měl admin ocenit první nápad.

"Mark Twain řekl, že nic takového jako originální nápad neexistuje

Řekl, že můžeme ze starých myšlenek udělat nové, zajímavé kombinace, ale počítal s tím, že jsou to „stejné staré kusy barevného skla, které se používají po všechny věky“.
https://www.bbc­.co.uk/bitesi­ze/articles/z78x2sg

led

Chcete vedieť niečo, čo nie je zistiteľné.

Nikde nejestvuje databáza myšlienok, aby sme si v nej mohli overiť, či naša myšlienka je pôvodná, originál.

Jeeeej, určite je toto originálna, doteraz nikým nemyslená myšlienka „Nikde nejestvuje databáza myšlienok…“

Suy566

Hodně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.