BANAN93

Kolik měla disket 1.44 verze Windows 3.11 originál?

Chtěl jsem napsat uživateli MOSOJ osobně – ale nemá aktivní zprávy
Tak si v klidu odpovim, že jsem se setkal asi v 6ti letech poprvně s PC a jsem za to bájepravce :D ..... tak nevim kolik mi bylo, ale asi jsem neuměl ani číst – našel jsem ti ty diskety a máš pravdu, akorát jich je originál (asi nekomprimováno) 10 – nemusíš být arogantní – měli jsme k tomu PC arch na diskety kde jich bylo hodně a skoro vše systém a utility pro win 3.11 (omlouvám se, že jsem zde všem tak zalhal) http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-a-kde-jste-se-poprve-setkali-s-pc

http://mosoj.raj­ce.idnes.cz/MO­SOJ_WIN_3.11

Odpovědi
led

0. disketa DD (720MB) je bootovacia s DOS a inštalačným programom
1.-10. disketa DD so softwerom – inštalačné dáta

Lamalam

To netuším, ale MS-DOS 6.22 byl na třech disketách.

led

"Vladimir, 17.07.2009 19:51
Mám virtual machine kde mi funkčně běží Windows for Workgroups se vším, co tehdy existovalo, včetně několik podpor sítě, MS Mail, Exchange klienta, MS SQL Client tools atd.

Nejlepší způsob jak instalovat vidím tak:

  1. instalovat z disket MS-DOS, první instalační disketa je bootovací. Verze 6.22 je poslední.
  2. nakopírovat si obsah disket Windows na disk do adresářů disk1, disk2… atd. a pak instalovat z pevného disku, vyhneš se problémům typu že na sedmé disketě při instalaci zjistíš, že má vadný sektor. Aby to fungovalo, musíš zvolit instalaci jako CUSTOM, pak stačí při každé „výměně diskety“ změnit cestu k „disketě“. Když není instalace typu CUSTOM neumí instalátor cestu k „disketě“ najít.

Edit: než podstoupíš tu anabázi, ujisti se, že pokud chceš aby se dalo psát v tom systému česky, máš lokalizovanou verzi. Do Windows 3.11 nejdou nijak doinstalovávat locales!"
zdroj: http://pc.porad­na.net/q/view/403246-instalace-windows-3-11#r403247