dnb

Kolik mám času? (Softwarová kriminalita)

Zdravím, nedávno se mě na ploše objevilo okénko s názvem „Pravděpodobně jste se stali obětí softwarové kriminality“. Evidentně to tedy znamená, že nemám originální OS Windows XP. Zajímá mě ale, co se bude dít dál, tedy když to tak nechám i na dále a nebudu řešit originál?

Odpovědi
badisko

No cas mas dokud ti ho nezablokuji …:D a to tak ze nebudes moct otevirat programy a data budes muste vytahnout… tak ze budes muset vytahnout HDD a pripojit ho k jinemu PC pak pretahnout data …:D

anonym

Originál už asi nevyřešíš, WinXPuž nejsou na trhu…
😉
No – podle infa MS ti systém pojede ještě 30 dnů (od prvního zobrazení hlášky), pak se Win ´zablokuje´. Ta černá obrazovka a nápis je jen ´upozornění´ nádavkem.
Řešení existuje několik

  • nejjednodušší legální je reinstalace na jiný OS (Linux)
  • o něco složitější je koupě W7 (W8), jestliže stroj tuto verzi ´unese´
  • ještě o něco složitější je koupě nového počítače
  • pak jsou ještě řešení (jednoduchá) nelegální – ale tvrdím, že pokud chceš beztrestně používat nelegální soft, musíš se to naučit

😉

jáára

záleží jestli máš systém legální nebo ne, protože to může být klidně jen další z podivných hlášek prehistorického OS Windows XP

ondra148

No. Pravděpodobně jsi nezaplatil nějaký software a proto ti to tam píšou. Myslím, že čas máš do měsíce. Zkus dát počítač do tanetu, Tam by ti to měly opravit.