Ewíík

Kolik má letuška plat? Prosím někoho, kdo to opravdu ví a ne, že si typuje. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemají všechny stejně a liší se to i podle zaměstnavatele. Každé aerolinky mají jiné nzdové tarify.

Další odpovědi
chudst

Nevim, ale ani netipuji – davam odkaz k proceteni. Drap ma pravdu, kazde aerolinky to maji jiste jinak, ale pro predstavu – uz tu tahle otazka byla polozena – cituji odpoved od Anonyma:

Cituji z jednoho odstavce, který má nadpis Letadlem na stojáka
Tím, co většinu letušek v branži drží, je nadprůměrný plat. Podle průzkumu MERCES si palubní průvodčí vydělá průměrně Kč 28 820. To je víc než má průměrný novinář, veterinář nebo lékař. „V zimě jsem měla i s dietami kolem 25 tisíc čistého, v létě ještě o deset až patnáct tisíc víc," potvrzuje Jana, letuška.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-plat-ma-letuska

led

Údaje v odkaze sú reálne, nie je to žiadne typovanie:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-skoly-musim-vystudovat-kdyz-chci-byt-letuskou-stewardem-a-jaky-maji-plat
PS.
Dcéra lieta u zahraničnej leteckej spoločnosti, prirodzene oná má vyšší plat. Nie je začiatočníčka.
Z chudstovej odpovedi u letušky Jany to vychádza asi na 900€ + príplatky a diety 250€
Letuška to nie sú len peniaze a cestovanie, sú za tým aj dni pohotovosti na letisku – bez príplatkov

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.