dust8

Kolik má člověk v sobě cca promile, když už začíná vidět trochu dvojmo?

Odpovědi
Kelt

Taková práce ještě nebyla prováděna. A pochybuji, že by existovala závislost koncentrace alkoholu na funkci vidění. Někdy stačí, aby tě někdo dobře bacil a začneš vidět dvojmo. Navíc je to jiné pro konkrétní osobu, závisí to na hmotnosti a jiných faktorech.

Kepler

Ethanol je nervový toxin zasahující celou nervovou soustavu, tedy zhoršuje i ovládání okohybných svalů i zpracování informace ze zrakového nervu ve zrakovém centru mozku. Kolik promile to může způsobit závisí do značné míry na individuální dispozici – toleranci na alkohol.

iceT

Na Dnech NATO jsem zkusila noční brýle, které napodobovaly vidění při 2,5 až 3,5 a obcházely se při tom kužely a řeknu ti, že to byla sranda, vidět něco před sebou a přitom byly třeba o metr bokem. Mám i video z mojí chůze, byla to sranda.