sEmprE

Kolik ma brcko na piti der?

Nemuzeme se shodnout. Jeden rika ze ma jen jednu diru, druhy zase ze bud nema zadnou nebo dve (ze je to trubka, takze maximalne vstupni a vystupni).

Nejlepší odpověď
Lamalam

Je to plášť rotačního válce a žádné díry nemá. Představ si brčko rozvinuté do roviny, vidíš někde díry?

Další odpovědi
Kepler

Jak píše Lamalam. Pokud by to mělo díry, pak je to fujara.

gecco

Nejobvyklejší je asi obyčejná trubka – jedna díra se dvěma konci…
😉

Alesh

Nesouhlasím s názorem, že brčko díru nemá. To bychom pak mohli podobně uvažovat o nosní dírce nebo díře do pr… Nikoho by asi nenapadlo tvrdit, že nos či zadek díru nemají a argumentovat tím, že to jsou roury, které rozmotám do roviny a proto se nejedná o díru.
Jako díru vnímáme něco jako vstup kamsi, máme díru v zemi, díru v jablku po červovi atd. Většinově se to dá asi vnímat jako ten vstup kamsi. Pokud to přenesu na brčko, pak do brčka lze nasát tekutinu dvěma otvory = dírami. Čili podle mě má brčko dvě díry. A klidně můžu vyvrtat do něj zboku další díry.

Emefej

Pokud tam nějaké nevyvrtáš, tak žádnou. Je to těleso ve tvaru pláště válce.

briketka10

Kolik ma brcko na piti der?
Přece čtyři to nevíš 😁 😁

Klaproth

Z pohledu geometra žádnou – je to prostě válec bez podstav. Z pohledu běžného uživatele dvě – horní a dolní.