ovenečka

Kolik má americká vlajka hvězd?

Nejlepší odpověď
annas

Spočítejte si je podle obrázku, který uvidíte. Stačilo zadat otázku do Google a měla jse odpověď rychleji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vlaj­ka_Spojen%C3%BDch_­st%C3%A1t%C5%AF_a­merick%C3%BDch

Další odpovědi
Worky

hanulka11

Vlajka má třináct vodorovných pruhů (sedm červených a šest bílých) a modrý kanton (o šířce sedmi pruhů), ve kterém je umístěných padesát bílých pěticípých hvězd v devíti řadách (střídavě po pěti a šesti hvězdách). Pruhy představují třináct původních zakládajících států Unie, hvězdy současný počet států Unie. Tato podoba vlajky byla přijata dne 4. července 1960, jedná se již o 27. verzi vlajky Spojených států. Vlajka se používá v poměru stran 10:19.

cs.wikipedia.or­g/wiki/Vlajka_Spo­jených_států_a­merických

bobánek

Každá hvězda na americké vlajce znamená jeden stát.Takže jich by mělo bít padesát dva: