ABC123

Kolik m2 by měl mít odpracováno školník na úklid?

Na úklid by měl mít školník snížený úvazek. Uklízečka by měla mít víc metrů než školník, nebo ne?

Nejlepší odpověď
annas

Donedávna byla stanovena úklidová plocha pro uklízečku 100 m2 na 1 hodinu pracovní doby, u školníka 200 m2 v rámci celkové pracovní doby + ostatní povinností.
Dnes je to na každé škole individuální. Např. na jedné střední škole v jednom městě má současně uklízečka s pracovním úvazkem 6 hodin denně přiděleno 11000 m2.

Jen pro zajímavost – na této škole se uvolnilo místo školníka – zájem mělo 120 uchazečů. Na volné místo byl přijat inženýr. Na 2 volná místa uklízečky se přihlásilo 300 zájemkyň.
Doplňuji:
P. Dudu, děkuji za upozornění. Připsala jsem jednu 0 navíc. Dříve bylo 800 m2 na 8hodinovou (8,5 h) pracovní dobu, dnes 1100 m2 za 6hodinovou.

Další odpovědi
Michal Kole

Ta úloha má nějak moc málo proměnných

Školník musí kromě úklidu i technicky spravovat budovu, řešit drobné závady, např. protáhnout záchod, když studenty nenapadne nic „debilnější“ než ho ucpat a pak nechat přetéct.

Objednávat revize a vést k ním dokumentaci (tedy spíš hlídat, aby se neprošvihl termín další)

Pájo

Hodnoceni od uklizeného metru určitě nebudou.

dudu

Paní Annas., dle Vašeho zadání má uklizečka za 6 hodin práce zvládnout výměru 1,1 hektaru. Kombajn Claas denně při sklizni obilí zvládne cca 20 ha, za šest hodin tedy něco přes 30000 čtverečních metrů. Pokud se nemýlím, pak je někdo magor!?
Doplňuji:
Omlouvám se za ten pejorativní výraz, ale při dnešních nárocích je možné cokoliv a zmínkou o magorech jsem výlučně mínil příp. normovače ve Vámi zmíněné škole.

www

Záleží hodně na tom, jak zní pracovní smlouvy těch lidí, jaký mají obsah pracovních úkonů.
Uklízečka (třeba jen na výpomoc) klidně pak může mít menší plochu k úklidu.

kuba007

vagra

Annas, ještě že jste včas reagovala na upozornění Dudu.
Mohla byste se stát terčem nějakého hnidopicha.:-D

annas

Vagro, jako vždy máte pravdu. Mně se nic netoleruje.