huxa

Kolik lze požadovat hodinový plat jako řidič hospodářských strojů?

Kolik lze požadovat hodinový plat jako řidič hospodářských strojů, pokud:
Nemám fixní dobu, většinou domluva den předem, práce od 2 hodin až po 14 hodin. Práce bez ohledu na víkendy či svátky, řízení a obsluha strojů cizích, které bych opravoval při poškození za své peníze. Práce na živnostní list (sám bych si platil sociální a zdravotní). Žádné benefity, jako jsou různé kurzy, apod. nebudu mít.
Kolik za takovouto práci mohu požadovat plat? Vychází mi to, že minimálně 100Kč.

Nejlepší odpověď
Alesh

Kilo na hodinu? Za těchto tebou zmiňovaných podmínek? To aby sis pak ještě přivydělával žebrotou. 🙂
Celý mi to přijde jako nesmysl, co to je za stroje? To rozsekáš nebo na tom odejde součástka, co já vím, třeba za 10 litrů a ty to ještě zacáluješ, když ten stroj není tvůj? Podle mě by to mělo být tak, že buďto jsou stroje jejich a opravy apod. jde za nimi, ty jen pojistku „na blbost“, kdybys to rozšlehal apod. nebo musí být stroje tvoje a pak to máš pojištěné, resp. smluvně ošetřené z dodavatelem. K tomu, pokud to budeš mít jako jedinou činnost, resp. jen jednu firmu, pak bych si do smlouvy dal nějaké měsíční minimum a maximum hodin a pokud by to bylo pod, pak to stejně zaplatí, jako bys to odpracoval a nad, to záleží na tobě, varianta je, že nejdeš, varianta druhá je za extra příplatek. Jinak bych si řekl minimálně 300,–, spíš 500,–, ale to fakt záleží na další aspektech, každopádně si to hodně dobře rozmysli, ať se neupíšeš nějaké kravině.

Další odpovědi
anonym

Netuším, o jaké stroje jde (a další podrobnosti) – ale 100,– Kč/hod je hóóódně málo (za to nepracuje ani ´doplňovač regálů´ v super-hyper)…
Podle mne je cca minimum, které bys za takových podmínek mohl fakturovat, takových 500,–/hod.
A hodně bych si – být tebou – ´pohlídal´ ty opravy cizích strojů za vlastní…
Doplňuji:
Něco jsem ti dopsal do diskuse – ale ještě se informuj na podmínky tvých předchůdců na daném místě – a nebo dotyčnému nabídni, ať tě zaměstná – třeba na měsíc/dva jako brigádníka, pokud s tvým požadavkem na cenu /hod nebude souhlasit – ať se ´otrkáš´ a vlastně zjistíš, do čeho jdeš…
😉

zzzzz

100 je opravdu málo. Spočítej si socku, zdravku, nemocenskou, daně atd. to by si neměl ani na to:-(( Souhlasím s 500.

Dej si pozor na Schvarc systém:-(( docela ho to naznačuje:-(((

Kura

Mowla má asi superdžob, když si myslí, že doplňovač regálů má víc než 100 kč/hod.
Měl by se probudit a uvědomit, že minimální mzda v ČR je 9000 kč hrubého a opravdu za tuto mzdu lidi chodí do práce.
Není to sice odpověď na tvou otázku, ale Mowla si zasloužil komentovat, protože to je spíš Moula.
K tvé otázce :
Lépe si domluv ty opravy strojů, protože když bude někdo dacan, tak ti klidně může říct, že jsi při práci spotřeboval více nafty než ten stroj normálně žere a bude chtít, aby jsi se na tom podílel. 500 kč ti nikdo nedá na hodinu, když stroj není tvůj. Reálná sazba je 250 kč na hodinu.

anonym

Kura: Kdybys pořádně četl (a trošku rozuměl mzdám!!), pochopil bys, že nepíšu o mzdě zaměstnance – doplňovače regálů, ale nákladech zaměstnavatele na tuto mzdu (a dalších na zaměstnance) – tedy o tom všem, co si ´podnikatel´ musí platit sám…!
Takže i kdybych počítal hrubou hodinovou mzdu „doplňovače regálů“ na 80,– Kč/hod, zaměstnavatel platí z této sumy navíc rovnou státu dalších necelých 40 % – tedy jej hodina práce zaměstnance stojí cca 112.- Kč/hod.
Další náklady přináší ochranné pomůcky, BOZP, školení…
___
Tohle vše si ´bude´ Huxa, pokud práci přijme, platit ze svého…
___
Takže asi tak.

anonym

Oněch 9.000,– Kč minimální mzdy stojí zaměstnavatele 12.375,– Kč…
Tohle si mnozí zaměstnanci vůbec neuvědomují…
Ale OSVČ si to uvědomit musí – jinak dělají ´zadarmo´.
😁

huxa

To je trošilinku hodně přemrštěné, ne? 🙂 To by se jednala čtyři hodiny denně, pět dní v týdnu 40 tisíc měsíčně, usm hodin denně 80 tisíc.

Alesh

Tak uvidíš, co ti s toho stát sebere. 🙂

huxa

Tu opravu cizích strojů chce zaměstnavatel ve smlouvě mít určitě, ovšem měl bych většinou stroje obsluhovat já, tudíž budu muset pokaždé udělat alespoň trobnou půlhodinovou kontrolu, jestli vše je, jak má být, s tím vcelku počítám. Poté jen někam nenarazit 🙂

anonym

  1. A co závady způsobené ´ojetím´?? – Chápu, že tam chce zahrnout škody, které způsobéš – ale nejde o tvé stroje, opotřebení není tvůj problém…
  2. Spočítej si, kolik tě stála (budou stát) školení apod…
  3. Spočítej si, kolik ti z oněch 40.000,– (při 4 hod denně) zbude poté, co zaplatíš sociální, zdravotní, své náklady a daně… Spočítej si, kolik ti zbude, pokud budeš dělat jen dvě hodiny denně…
  4. Uvědom si, že ten, kdo ti dává tuto práci není zaměstnavatel, ale ´kolega´ podnikatel…!!

___
Je jasné, že onen kolega tě nezaměstnává (vše si platíš sám, dotyčný ti ani za nic neručí…) – a že ti dává práci proto, že chce ušetřit (za zaměstnance by platil víc) – tak si dobře spočítej, ať i něco vyděláš – ať neproděláš ´gatě´.
😉
Jak píšu – nemám od tebe podrobnější info, ale 500,–/hod nění přemrštěné (nenech se třeba ´ukecat´ tím, že zaměstnanci u něj berou 20.000,– čistého – to by znamenalo cca 26 hrubého, tedy cca 38 superhrubého – a k tomu školení, ochranné pomůcky, žádné opravy ze svého… – a kde je tvých 80?)…
Tak, jak jsi to popsal – to vypadá na pěknou flignu na tebe.

huxa

Dobře, mnohokrát vám děkuji za informace.