Usoman

Kolik litrů vody je ve sněhu?

Čerstvě nasněžený prašan na ploše 1×1 m a výšce 10 cm. Kolik je to litrů?

Nejlepší odpověď
gecco

Hustota prašanu je někde >0,03, takže si to dopočítej…
😉
Pokud to chceš přesně, sníh posbírej a zvaž.

Další odpovědi
Putin

Podle podmínek, hustota sněhu je vždy jiná ..

student Z a

Uživateli mosoj asi neříká nic slovo plagiátorství, když svoji odpověď překopíroval z jednoho serveru a neozdrojoval.

Usoman

Chyba, zapomněl si udat jednotky. Kdo to má jako vědět jestli myslíš kg/m3 nebo g/cm3 ? :P

gecco

Obvykle se hustota uvádí v g/cm3, např. voda má hustotu 1 a skoro každý ví, co to znamená…
😉
Ale OK, pokud to chceš v kg/m3, je to 30…

gecco

Tedy, abych byl přesně nepřesný – hustota prašanu je někde nad 30 kg/m3

😛

Usoman

Vidíš, nebylo to tak hrozné napsat to co jsem chtěl. ;)

gecco

Nebylo, netušil jsem ovšem, že je to potřeba…
😉

Sorry, už nikdy nebudo pokládat nějakou znalost za samozřejmou…