Metalman

Kolik lidí romské národnosti žije na území ČR?

Bohužel na stránkách Českého statistického úřadu (sčítání lidu 2011) jsem nenašel adekvátní odpověď. Podle tohoto sčítání je výsledek 5199 lidí. Což je malé číslo i na můj okres. Krásný příklad jak jsou zodpovědní…

Nejlepší odpověď
chelty

Tady se nejedná o zodpovědnost ale jedná se o věc každého roma zda-li se hlási ke své národnosti nebo etniku (člověk ani neví co vůbec jsou) spousta romů vyřváva že je češi rasisticky napadají přitom se většina (99 %) hlásí k národnosti české což je Ironie s velkým I.

Další odpovědi
fcoop

To nikdo nikdy nezjistí – i proto,že oni se ke své národnosti nehlásí.(Sčítá­ní lidu).

led

Tá otázka tu už viackrát padla, skúste si ju vyhľadať cez modrú lištu.
Ak si dobre pamätám hovorilo sa o asi 300 000 ľuďoch.
PS. Prepáčte prehliadla som cez tie európske milióny u Dr.Axla – tam o tom píše.

anonym

V celé Evropě 13 miliónů, ČR – 300 000, SR – 520 000 (téměř 10%!!), populace v ostatních státech v odkazu:
Doplňuji:
Nejvíce je v Bulharsku a Španělsku (800 000).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ro­mov%C3%A9

suaeda

Souhlasím s údaji co zde byly uvedeny. To že ve statistice je jich tak málo to bych nebral vážně. Jednak si tam Romové můžou vyplnit ledacos a vlastně pokud vůbec něco vyplní. Ale co bude zajímavé. Až budou volby a bude kandidovat „Romská strana“ kolik dostane hlasů.