Dr. Darko

Kolik lidí je potřeba ke stavbě rodinného domu?

Odpovědi
elkon

Dost hloupý dotaz. Protože záleží na dovednostech účastníků, technickém vybavení, druhu a velikosti stavby. Můj soused postavil dům sám.

Disraeli

Musíš zohlednit:

  1. Velikost a typ domu, terén a všemožný materiál se kterým buou pracovat. Kolik pater, bude mít i sklep nebo podlaží, kolik místností, co všě ten dům bude zahrnovat a co k němu bude patřit. Pak taky otázka kvality, plánu/plánů, efektivity a organizovanosti práce (ať už pár jednotlivců nebo obří skupina)
  2. Za jak dlouho che mít dům postavený
  3. Finance

Takže:

  1. Klidně jeden člověk, který si to postaví sám, svépomocí (buď něco málo s pomocí ostatních a většinu sám nebo klidně všechno sám)
  2. Pár jednotlivců, do desetí… ale třeba jen dva; nebo parta – a to buď firmení nebo klidně „kámoši stavaři“
  3. Pár desítek a klidně i stovky lidí, kteří se na tom budou podílet (menší, větší vila, zámek/palác nebo JEN větší, rozlehlejší dům) – s pomocí různých zařízení, těžkou technikou, přepravou, několika odborníky, desítkami stavařů, atd

Chce to mít postavené do 3 měsíců, do půl roku, roku a půl, dvou let, pěti nebo deseti, čas ho vůbec netrápí?
Chce dům do 100 m², 200 m², víc jak 2000 nebo i 3000 m²?

Například 1 až 100 dělníků (plus nějaký architekt, technik, instalatér, organizátor, atd – většinou firemní zaměstnanci/od­borníci).
„Průměrný“, běžný dům za průměrnou cenu to by mohlo být tak 10 až 20 dělníků, celkových pracvoníků (s odborníky atd), tak do třiceti. Ale to jen tak orientačně.

Savier

Firma kde pracuji staví rodinné domy ve čtyřech lidech. Ještě se do toho ale motají elektrikáři, vodaři atd. Takže přesný počet se řict nedá.

Drap

Když je hodně šikovný, stačil by jeden, když ro jsou nemehla, tak deset je málo.

Manfred05

Počet lidí potřebných ke stavbě rodinného domu se může lišit v závislosti na rozsahu a složitosti stavby. V některých případech může být možné stavbu dokončit s minimálním množstvím lidí, ale obecně je lepší mít dostatečné množství pracovníků k dokončení stavby včas a kvalitně.

Obvykle jsou k výstavbě rodinného domu zapotřebí různí odborníci, jako jsou například:

Architekt nebo projektant, který navrhne plány a specifikace pro stavbu.
Stavební inženýr, který bude dohlížet na stavbu a zabezpečí, aby vše odpovídalo plánům a požadavkům.
Zedníci, kteří budou stavět základy a zdi domu.
Elektrikáři, kteří budou instalovat elektrickou výbavu.
Instalatéři, kteří budou instalovat vodovodní a kanalizační systémy.
Krováci, kteří budou instalovat střechu.
Krajníci, kteří budou instalovat dveře a okna.
Malíři, kteří budou dokončovat vnitřní i vnější povrchy domu.
Je důležité mít také dostatečné množství pomůcek a materiálů, aby se stavba mohla dokončit včas a kvalitně. Pokud chcete postavit rodinný dům, můžete se obrátit na odborníky a získat od nich konkrétní informace o počtu lidí a potřebných odbornostech pro danou stavbu.

Disraeli

*podzemní podlaží