Fienir

Kolik stojí stavba protiatomového krytu?

Vypadá to, že se schyluje k 3 světové válce, která možná začne na Ukrajině. A z toho důvodu rostou mé obavy včetně obavy z USA, která může navázat na konec druhé světové války a házet po Zemi atomovky, kam se jí zlíbí.

Nechci žádný luxus, stačí obyčejný protiatomový kryt, ve kterém se dá aspoň přežít.

Nejlepší odpověď
Quimby

Potřebuješ vykopat podzemní prostory, postavit nejlépe z betonu.
Pak je potřeba světlo, filtrace vzduchu, zásoby jídla, vody. To všechno potřebuje energii, takže si musíš sehnat nějaký generátor, nejlépe na naftu, takže potřebuje vykopat velkou nádrž.
a to sem určitě na nějaké věci zapoměl. Takže podle mě určitě pár milionů i víc.
Ale úplně nevím jesli by to mělo smysl, pokud by vypukla globální atomová válka, tak povrch nebude obyvatelný tisíce let – protože přijde doba ledová, změní se klima, v půdě se usadí veškerý radioaktivní odpad, takže si v tom nic nevypěstuješ. Většina vyšších organismů přestane existovat→ konec kyslíku.
Takže až ti dojdou zásoby jídla, tak další neseženeš.

Další odpovědi
arygnoc

obyčajný stojí hodne, luxusný viac, možno i o hodne viac.

v prípade jadrovej vojny budem radšej obeťou, ako preživší.

:-Q

anonym

Přežít co???
Výbuch?? – jak blízký a jak silný??
A co potom??
___
Zkus se nad tím zamyslet – a zjistíš, že Arygnoc má naprostou pravdu – pokud bys měl k přežití potřebovat kryt, je lépe nepřežít.

suaeda

Některé země např. Švýcarsko, mají uzákoněno, že při stavbě nových domů se musí být součástí i kryt pro obyvatele domu. Jak musí být vybaven nevím. Byl jsem v krytu pro řídící složky v JE Temelín a tam je vše co uvádí Quimby. Náhradní zdroj elektřiny, filtroventilace, zásobník na pitnou a užitkovou vodu, naftu, mrazáky na potraviny. Má tzv. obytnou zónu (kuchyni. ložnici), pracovní zónu, kde by zaměstnanci dále zabezpečovali nezbytný chod elektrárny a technologickou zónu (filtry, zdroje vody). Přes všechno nejlepší vybavení krytu, zde mohou lidé být pouze pár týdnů.
Za bývalé režimu, když byl vznik jaderné války daleko vážnější si lidi dělali legraci. Jako snad u nás ze všeho.
Říkalo se: „Pokud někde vybouchne atomovka tak se na to pěkně podívám, protože už nic podobného neuvidím. Pak si vezmu prostěradlo, trochu vápna na desinfekci a pomalu se ubírám ke hřbitovu“.

zjentek

krejt se čemu? Atomu? Já jsem z atomů, takže nějaký štěpení jádra mě nemůže rozhodit ,)

jan.kadraba

Tady najdeš mnohem víc informací – doupě paranoiků připravujících se na rozpad společnosti (já bych „potom“ žít asi nechtěl) http://www.roz­pad.cz/forum/in­dex.php 🙂