Kaja97

Kolik Kč za výron kotníku???

Ahojky. Kolik Kč bolestnýho dostanu od školy za výron kotníku. Je mi jasný že záleží na pojišťovně a všech ostatních okolnostech, ale chtěla bych kolik se dostává tak nějak přibližně Kč? Jestli pár stovek, nebo kolem tisícovky? Dík za odpověď. :)))

Odpovědi
anonym

Většina úrazových pojistek je dnes řešena tak, že po doléčení se v první řadě provádí likvidace pojistné události podle délky léčení.
To si dokážeš spočítat sama. V pojistné smlouvě je uvedeno, od kterého dne se na Tebe pojištění vztahuje (od 15. nebo 29. dne). To znamená, že léčení musí trvat déle, než máš ve smlouvě uvedeno. Potom záleží na tom na kolikanásobek částky odškodného máš pojištění uzavřeno. Většinou to bývá 200,– Kč, ale může to být i 100,– Kč nebo částka vyšší. Vždy jde o stokoruny.
Máš-li pojištění od 15. dne, tak se spočítají dny léčby a pronásobí se částkou pojistného. Je to trošku složitější, protože v první řadě musíš odečíst ten počet dnů, od kterých teprve se Ti pojistné vyplácí (15, 29).
Kromě tohoto odškodnění úrazu ještě existují tzv. trvalé následky. Ty musí posoudit lékař pracující pro konkrétní pojišťovnu. Vyplní na základě zjištění, jaké omezení Ti vyléčený úraz zanechal, formulář a pojišťovna vypočte podle tabulky finanční náhradu za tyto trvalé následky. U výronu kotníku jsou trvalé následky dost nepravděpodobné.

MacChill

Tyhle úrazy ohodnocuje doktor body. Za každý bod dostaneš 120,– kč. podvrtnutí neboli výron na kotníku je ohodnocen 10 body tzn. 1200,– kč