mosoj

Kolik jste za svůj život přečetli knih a kolik knih máte ve své knihovně ?

Přerovnával jsem svoji knihovnu doma a zjistil jsem, že v ní mám cca 800 knih s kterými se nechci rozloučit.
Nějakých 500 jsem již ale zlikvidoval jako Koniáš.
Z toho tak 1/3 jsou knihy technického charakteru. které mají v dnešní době cenu zlata, alespoň pro mě.
V mládí jsem hrozně četl. Tak dvě knihy beletrie za týden + technické knihy. Nyní již jenom odborné časopisy a v kultůře jsem podlehl masmédii TV ( Dívám se ale nejvíce na Spektrum nebo Discovery).

Odpovědi
hanulka11

tak to nespočítám kolik jsem přečetla, to by bala hodně dlouhá řada

doma jsem to probrala před 3 lety a odnesla do pečovateláku a něco do knihovny a něco rozdala , ještě mám plné skřínky 2mi řadami za sebou, ale stále přibývají nové .

anonym

Dá se říct,že jsem jich přečetl spoustu,ale knihomol opravdu nejsem.Spoustu knih mám na půdě a jsou různého žánru.Rád se k některým vracím,jako například Štorchovy"Lovci mamutů". Mám rád knihy od Wallace(ho) po V.P.Borovičku.

tom004

Nevím kolik knih jsem přečetl,nejbližší odhad je,spoustu.Do minulého týdne jsem měl kolem 1000 knih.Teď mi jich přibylo cca 2000.Ne,že bych je koupil,ale dostal jsem zrušenou knihovnu klubu důchodců.Nastane dlouhodobá kontrola,a ukládání.A u mých knih převažuje žánr sci-fi,historie,odborné (elektro,radi­o,foto),encyklo­pedie,a ostatní.

anonym

Ještě dnes jsem pravidelnou. návštěvnicí knihovny.Za svůj dosavadní život jsem přečetla mnoho knih.Dříve jsem je kupovala více,teď už méně,vzhledem k jejich ceně a možnosti si je poslechnout a přečíst na netu.Knihy jsem také vytřídila po odstěhování dětí.Jejich knížky jsou v krabicích ve sklepě,ještě si je neodnesly,mají prý málo místa.Jedná se hlavně o dětské knihy.Já osobně jsem zpět přinesla leporela pro vnučku,říkadla a pohádky.Jak povyroste,tak to zase přitáhnu další,takže zase si je nastěhuju do kvartýru.Kolotoč vyřazování začne nanovo.Nevadí-mám ráda ty chvíle,když se v nich můžu přehrabávat,dát na bok to,co chci vyhodit,pak to zase schovat se slovy „No,co kdyby jednou“.Mám i spoustu takových knih,které se v naší době dávaly za vysvědčení kantory,jako Pole neorané, Reportáž psaná na oprátce,Poplach v Kovářské uličce,Bruno,Si­réna..Přesný počet knih nevím,ale je jich mnoho.

Drap

Kolik jsem přečetl nedokáži spočítat, ani odhadnout. V knihovně mám cca 3000 knih různých žánrů, něco koupené, něco darované, spousta je jich i ze sběru vyhozených. Bohužel nové uř moc z finančních důvodů nepřibývají.

led

Čítam knihy, odkedy som sa naučila čítať. Poslednú dobu hlavne beletriu najradšej čítam e-book počas cestovania do práce.
Okrem domácej megaknižnice (papierové, audioknihy, e-knihy) čo tvorí niekoľkotisíc kníh a článkov, mám aj na pracovisku malú odbornú knižnicu (aby bola stále poruke) aj so starými výtlačkami (informácie už dnes nezoženiete).
tento rok som sa zamerala na e-knihy Projektu Gutenberg, kde najdete knihy aj niekoľko storočí staré.

dědapetr

Těch knih bylo mnoho,ale většinu jsem si půjčoval v knihovně.Nejvíc mám kuchařek asi 300 ks.

fablen

Kolik jsem jich přečetla si netroufám odhadnout, doma jich ale mám velmi málo – jen asi 30 – v panelákovém bytě 2+1 se knihy hromadit bohužel nedají. O to více mě proto vídají v knihovně.