kolik je to na dcl

prosím poraďte mi kolik je 1/8 litrů decilitrů děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Poradil bych docela jednoduchý ´návod´ jak na to jít ´od lesa´ :

Pro tyto účely je však nezbytné vědět, že jeden litr má 10 decilitrů 🙂

Pak je jasné, že :

  1. PŮLlitru je 5 deci
  2. ČTVRTlitr je polovička půllitru, takže je to 2,5 deci
  3. jedna osmina je polovina čtvrtiny, takže

2,5 děleno 2 = 1,25 deci

Jak již bylo několikrát se vší vážností sděleno 🙂

Další odpovědi
kenyrts

1/8 litru = 125 mililitru = 1.25 dcl

panenka

je to tak jak píše kolega 1/8 je 125 mililitrů

mapaf

Opět je nejprve třeba znát osy pro převod litru:… ml 10 cl 10 dcl 10 l 100 hl…

(dekalitry tam neuvádím protože se snad ani nepoužívají)
Teď musíš převést zlomek na desetiné číslo (1/8= 1/4 :2 = 0,25 : 2 = 0,125 )
pak musíš v oněch vzniklích 0,125 posunout des. čárku (na menší jenotky do prava, na větší do leva) o tolik míst kolik je mezi původní a výslednou jednotkou nul (u nás jen jedna)
Výsledek tedy je 1,25 dcl

Zdroj: moje hlava