mosoj

Kolik je na souši sopek ?

Kolik je na souši sopek a z toho činných ?
Narazil jsem na článek o podmořské sopce a některá čísla jsou pro mě ohromující. Podmořských sopek je cca 5000 !!
http://gnosis9­.net/view.php?cis­loclanku=2010050008
Doplňuji:
Tak to žijeme na pěkné hromádce dynamitu !!

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak,ať hledám,jak hledám,žádný článek o tom kolik je sopek na souši jsem nenašla.Jen zmínku o tom,že pod vodou jich je cca 80%,tzn. že na souš vychází asi tak 1250. Teda jestli jsem to dobře pochopila a spočítala.doplňu­ji:našla.....­......
současnosti se na pevninách nachází kolem 1500 sopek

zdroj http://hvezdar­na.plzen.eu/u­kazy/clanky/2010/sop­ka/sopka.html

Další odpovědi
Luss

a ja pridam ke kropitku, ze vedci odhaduji, ze cinnych (na sousi) jich je pres 500 (nekteri tvrdi ze az 800). ovsem celkovy pocet vsech sopek na sousi se mi taky nepovedlo nikde zjistit. asi je to i slozite pro vedce, protoze co je necinna sopka? to je i Milesovka, nebo Kanarske ostrovy, nebo Madeira. Na Islandu je necinna sopka prakticky kazdy kopecek. takze se to asi dost rozbiha. ale dedukce kropitka myslim rozhodne neni od veci :)