mosoj

Kolik je jedno zblo ?

Na př. … Není na tom ani zbla pravdy .....

Nejlepší odpověď
fcoop

Zblo je délková jednotka. Jedno zblo je definováno jako nejmenší možná vzdálenost, neboli tik*v-\infty, přičemž tik je nejmenší možný časový úsek (pro úplnost- tak je delší protože potvrzuje tik) a v-\infty je nejmenší možná rychlost, která je ještě pohybem.

Zblo by se dalo definovat také jako derivace absolutní hodnoty druhé odmocniny ze součinu entropie na třetí a záporného logaritmu kvadratické funkce závislosti rychlosti na gravitačním zrychlení na čtvrtou (Milan Hatera).

Zblem se také zabýval fyzik Max Planck (Einsteinův přítel) a podle jeho výpočtů je rovno přibližně přibližně 0.00000000000­000000000000000000000001­61625281 metrů. Tento odhad je ale očividně velice nadhodnocený a zblo je doopravdy mnohem menší. To můžeme také snadno odvodit z jeho egoistických snah přejmenovat zblo na „Planckovu délku“; pro jednotku pojmenovanou po sobě samozřejmě chtěl mít pokud možno co nejvyšší hodnotu. (Net)

Nebo tak nějak.

Další odpovědi
annas

Na otázku jsem již odpovídala, takže kopíruji svou rvysvětlující í odpověď

Sblo, zblo – staročeské slovo, z ¨něhož vzniklo pojmenování stéblo. Ve významu stéblo se dnes zblo nepoužívá, ale jen jako frazeologické spojení – nemá, nezbylo mu ani zbla = nic, pranic, ani špetka. Původní význam slova se posunul trochu jinam.

V nářečních oblastech se ještě říká zblo místo stéblo, ale původní souvislost se slovem stéblo už rovněž necítíme.

Podle etymologického a staročeského slovníku.

Drap

Zblo je 1/28 toho, zač je v Pardubicích perník. Tak si to spočítej