Putra

Kolik druhů cukroví pečete na Vánoce?

A kdo všechno u vás doma peče?

Nejlepší odpověď
anonym

U nás peče manželka,která každoročně říká,že udělá 5–10 druhů z jedné dávky a výsledek je 20–25 druhů ze dvou-tří dávek.

Další odpovědi
manon

„Pečou“ všichni, všichni se nějak podílejí :) – ale vrchní pekař jsem já. Rok co rok se snažím ubrat z počtu druhů a množství – letos deset a dost! (ten vykřičník je pro mne :) ) Počet druhů víc snížit nedovedu – to by mne nebavilo – a tak dělám malé dávky.

anonym

Já právě zítra začnu s pečením a budu mít letos velmi specifické podmínky. V „cizí“ kuchyni (u dcery) a asistovat mi bude malá vnučka. Obě se na to moc těšíme (na rozdíl od dcery), ale musela jsem přistoupit na krizový plán, neštovice vnučky nám trochu všem zkomplikovaly život. Předpokládám tedy, že počet druhů omezím a do tradičního počtu deseti a více druhů to snad stihnu dorazit doma. Můj „majstrštik“ je nepečené mandlové, tak o to nikoho nepřipravím. Mokka placičky, které jsem vloni pekla poprvé, letos zcela jistě vynechám, těmi se dalo krájet sklo ještě o velikonocích! 🙂

registrovana

U nás je to různé. Někdy jsem dělala kolem 5ti druhů (perníčky, vosí hnízda, „cigarety“, karamelový řez s burizony, pečené čokoládové kuličky), jindy zase například jen ty perníčky.. Záleží na náladě a času.. Většinou peču s mámou, jelikož ona ví nejlíp :)

Damiana

Manžel má nejraději plněné košíčky. Hlavně tam musí být dost náplně:-) Takže dělám tak šest druhů. Kaštanové, ořechové s karamelem, čokoládové s kandovaným ovocem, smetanovo – lanýžové, nugátové a mandlové. Pak nějaké ty rohlíčky, trochu lineckého a nějakou vychytávku, která mne napadne nebo jsem zvědavá na něčí recept (zajímavý mi letos dala Bohemica:-)
Takže – tak do desítky.:-)

pizlicka

nepeču.radeji se jdeme s pritelem bavit,nebo sportujeme,nebo lenošíme.pokud by na tom trval,asi bych pro nej pekla.

manon

Damiana: A dala by ho Bohemica dál? Nevíš? :)

Damiana

Tady ho máš. Ale potřebuje to rozležet, takže – včera byl nejvyšší čas…:-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradite-mi-s-receptem

manon

Ha :) to jsem prošvihla :) Díky, díky, někdy vyzkouším, nemusí to být právě na Vánoce koneckonců. Zajímavé…

Damiana

Určitě. Ale bacha pak na tu slibovanou hyperaktivitu. 🙂

anonym

Dámy, já letos budu potřebovat recept na „zklidňující“ pečivo! Nemáte nejaký typ? Nějaké makové rohlíčky nebo tak něco 🙂

Damiana

Jestli potřebuješ něco na nervy 🙂 – tak ořechy a karamel. Dělám výborné košíčky ve stylu medovníku. Těsto: máslo, mleté vlašské ořechy, třtinový cukr, med, jedno vejce, hladká mouka, celozrnná mouka. Těsto má být takové pevnější – jako linecké. Do formiček, pečou se tenkostěnné košíčky. Na náplň se smíchají hruběji sekané ořechy s javorovým sirupem (toho trochu, jen pro "šmrnc"a aby to nenaředil)a karamelizovaným Salkem. Můžeš přidat špetku skořice. Má to být dost husté. Zaručuji spokojenost. Doba rozležení – alespoň týden, hlavně kvůli tomu medu v těstě. 🙂

manon

Tady se bude experimentovat :)) Až na něco přijdeš, napiš recept. Nikdy nevíš, co se bude kdy hodit.

Zkus nahradit sodu bicarbonu rozemletými prášky na spaní – perníčky tolik nenaběhnou, ale zaspíš všechny stresy a vzbudíš se až v příštím roce :)

anonym

Manon- díky za nápad! A pozor- recept na sušenky sv.Hildegardy je opravdu „recept“- doporučuje se jen několik ks denně, je to doping 🙂

manon

Napeču to, až budu potřebovat zmáknout moře práce a domácnost a společenské akce zároveň :) To bude šrumec :)