dust8

Kolik dní má člověk na to, aby vyzvedl dobírku z pošty, než ji posílají zpět?

Nejlepší odpověď
marci1

Obvyklá doba je 15 dnů, ale u některých zásilek ji odesílatel může zkrátit na 3 nebo 10 dnů.
„Rádi bychom vás upozornili, že u některých zásilek vám úložní dobu nemůžeme prodloužit. Odesílatel ji totiž může zkrátit, a to z obvyklých 15 dnů pouze na 3 nebo 10 dnů, nebo dát instrukci, že se úložní doba nesmí prodlužovat. V těchto případech pak úložní dobu nemůžeme prodloužit. Stejně tak nelze úložní dobu nemůžeme prodloužit u poukázaných peněžních částek a u služeb Balík Na poštu a Balík Do ruky.“ 🙂
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/online-sluzby/online-sluzby-pri-dodani

Další odpovědi
Edison

Různě, podle typu zásilky. Informuj se na počtě. Měl bys tu dobu mít i na snažence. Pokud zásirku očekáváš, lze prodloužit dobu uložení pro všechny následně doručené zásilky, pokud už snaženku máš, lze prodloužit uložení u konkrétní zásirky.

elkon

Máš to napsané na oznámení pošty.