Michal Kole

Kolik by se ušetřilo, kdyby se zrušili občanské průkazy a používali by se jenom pasy?Už to ve vládě nekoho napadlo?

Snad na všech úřadech se lze prokázat pasem, takže by to zas bordel na úřadech nepřineslo.

To samé s řidičáky, když existuje mezinárodní

Osoběn bych byl pro, aby průkazy nebyli a data si úřady, policisté zjistili online. Proč mít u sebe nějakou kartičku, když si to stejně úředník, policista dohledá v nějakém registru.

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, určitě už to někoho napadlo. Tomu se opravdu věřit dá, protože každá hloupost už určitě někdy někoho napadla. Na to je lidí moc, aby to už tady nebylo. Je jenom otázkou, zda si tu „myšlenku“ už někdo stihl zaregistrovat (nebo patentovat).
Podle Tebe by asi bylo jednodušší, kdyby lidé neměli vůbec žádné doklady a o jejich identitě a schopnostech dohledávali údaje příslušníci policie,viď? A kdo by potom dokázal, že Pišta Rákoš je právě Pišta Rákoš, když by u sebe žádný doklad neměl?
Jdeme v té Tvé úžasné myšlence dál – pas nemá každý obyvatel ČR a je zbytečné uvažovat o tom, že by to tak do budoucna být nemělo. Už jen z finančních důvodů nelze předpokládat, že všichni lidé budou chtít cestovat do zahraničí.
Lépe by bylo uvažovat o jednotném dokladu na úrovni občanských průkazů, kde by naopak mohlo být uvedeno i vše, co má být uvedeno v pase a také informace týkající se řádného oprávnění k řízení určitého typu vozidel.
To by potom bylo do jisté míry možno hodnotit jako „úsporu“.
Jenže při každé změně by vznikaly vícenáklady na opravy údajů, nebo dokonce na vyhotovení nového dokladu.
Je třeba zvážit, co vše má na nutnost vyřídit si nový doklad, vliv. Je tu stěhování, rozvod, vdávání a ženění se, dále u ŘP absolvování autoškoly na další typ motorových vozidel, u psu zase údaje, které na údaje z OP navazují, ale v rámci bezpečnostních předpisů jednotlivých států jdou ještě více do hloubky co se týká spolehlivého určení identity majitele pasu.....
Toto má své důvody a vše to promýšlely týmy lidí, kteří usoudili, že takto je to nejvhodnější. Pokud se nad tím zamyslíš a přestaneš konečně spekulovat o tom, jak „zázračný“ dotaz zase vymyslíš, tak k tomu dojdeš sám. Aby člověk mohl posuzovat takovouto záležitost, musí k tomu mít veškeré informace a potom dojde k řešení, které bude skutečně optimální. To Tvoje asi takové nebude.
Doklady k prokázání totožnosti osoby jsou nutné a já bych byla pro, aby je měl každý člověk odmala. Souvisí to s trestnou činností mladistvých a já neuznávám, že spratek páchající trestnou činnost si zaslouží ohledy jenom proto, že ještě není podle našich soušasných zákonů trestně zodpovědný.

Další odpovědi
Mapel

Jen pro doplnění. Ten řidičák je jen jeden. Nemáme národní a mezinárodní. Je ti co ho mají vyměněný, tak jsou na tom špatně.