Andymachy

Kolik by mělo vážit morče staré 2měsíce a 8 dni?

Dobrý den, nase morcatko vazi 280g chci se zeptat jestli to je OK..

Odpovědi
WeeBear

Tělesná hmotnost v dospělosti: ideálně 800 – 1200 g, ale může být až 700 – 1500 g
Hmotnost při narození: 50 –120 g
Hmotnost při odstavu: 250 g
Věk při odstavu: 4 – 5 týdnů (podle váhy, která by měla být minimálně 250 g

Samozřejmě je to individuální jako u lidí. Nejlépe to poznáš podle toho, jak psala Musa.21, omakem, zda je hubené, či dobře živené. Pokud je pohublé v oblasti žeber, není to dobré.

Zdroj: http://www.kra­lici.cz/morca­ta/pages.asp?f=o­morcatech

www

Kvalitní a dobře živená morčata váží 500g již ve věku 3 měsíců.
Protože může být tvoje zvíře menšího vrůstu, neviděl bych v tom žádný velký problém.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud ochotně přijímá potravu a je vitální, není potřeba váhu vůbec řešit.

Musa.21

No, můžeš to poznat podle toho, jestli je hubené tlusté nebo akorád. Ale řekla bych že to není OK.

Nely.P

Je to podle toho kolik vážil při narození :).Ale řekla bych že to moc OK není :/