Kristýnka777

Kolik bude kdo platit ?

Dobrý den, mám dotaz. Byla jsem na policii podat oznámení na dotyčnou osobu, která mi dluží určitou peněžní částku. Na policii mi bylo sděleno, že případ půjde před přestupkovou komisi. Pokud ani poté dlužník nezaplatí částku, půjde k soudu. Chtěla bych se zeptat, zda i já budu muset hradit soudu nějaké náklady, když mám veškeré důkazy proti dotyčné osobě ? A popř. jak velké budou soudní náklady pro dlužníka ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Nepozdává se mi, že by policie řešila dluhy pokud se nejedná o tr. čin úvěrového podvodu.
Takže pokud by přesto policie řešila, neplatíš nic, u přest. komise rovněž ne-zatím. Zaplatí ten kdo prohraje správní poplatek cca 1000Kč.
Pokud by to neprošlo a musela bys věc řešit soudní cestou v občanskoprávním sporu, platíš poplatek za podání žaloby, myslím že je to 3% z vymáhané částky nejméně 1000Kč. Pokud prohraje, musí to uhradit on jako náklady řízení.
Následuje žaloba na výkon rozhodnutí pokud nezaplatí a náklady exekuce to už se pohybujeme v řádech tisíců ne-li desetitisíců pro dlužníka samozřejmě.

Další odpovědi
mojitek

Dobrý den,nějak jsem nepochopil proč na policii. Této osobě jste půjčila finanční obnos a máte od toho doklad-je to tak?