štamgast

Koho Hitler plánoval jako svého nástupce?

Přece si nemohl myslet, že bude žít věčně kdyby nedejbůh vyhrál válku. Koho plánoval, že se stane kancléřem a vůdcem po jeho smrti?
Doplňuji:
Vždyť Dönitz byl jenom o 2 roky mladší než on, Göring o 3. To by moc budoucnost nemělo. Ale u Hitlera člověk nikdy neví.

Nejlepší odpověď
VeRe1983

Co jsem četl tak Hermanna Göringa. Uvažoval o tom už na počátku války.
Doplňuji:
Dönitze zvolil poté, co jej Göring rozzuřil telegramem, že převezme vedení Říše na základě Hitlerova dekretu z roku 1941, pokud se mu Hitler neozve do 22 hodiny večerní 23. dubna 1945. Hitler následně Göringa zbavil všech funkcí a nařídil jeho zatčení.

Další odpovědi
Emefej

Se svou smrtí nepočítal, chránila ho prozřetelnost.

marci1

Velkoadmirála Karla Dönitze.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kar­l_D%C3%B6nitz

Doplňuji:
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1003458394-hitlerovi-muzi/299327275­060006-karl-donitz-nastupce/

dudu

Rudolf Hess

  • Náměstek, 1. člověk po Hitlerovi, pokládán za nástupce Hitlera
  • Po vypuknutí války s Anglií, odjel tajně do VB vyjednávat o míru (1941), Hitler ho za to obvinil jako zrádce
  • Po válce byl odsouzen k doživotí, vězněn poblíž Berlína ve Špandavě, roku 1989 byl ve vězení nalezen oběšený (neonacisti si myslí, že mu však někdo ke smrti dopomohl)

marci1

Nejdříve v r. 1939 byl Hitlerovým nástupcem ustanoven Göring, ve své poslední vůli Hitler chtěl, aby se jeho nástupcem stal Dönitz.

marci1

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smrt_A­dolfa_Hitlera