ceener

Kluk jako „Au-pair“ ? Jak na to!

Dobrý den, zajímalo by mě, jak bych mohl získat zkušenosti s dětmi? Rád bych vycestoval do Anglie jako „Au-pair“ ale nemám zkušenosti s dětma ani pedagogické vzdělání. Je mi 22 let. Děkuji

Odpovědi
WeeBear

Osobní zkušenosti nemám, nicméně, doporučuji nevycestovat na vlastní pěst, ale přes agenturu. U nás je údajně nejbezpečnější (v tomto ohledu) Student agency, je i pro tohle velmi doporučována. Pedagogické vzdělávání nebývá požadováno, kdovíjaká znalost angličtiny rovněž ne (samozřejmě – pokud anglicky neumíš ani ťuk, tak to není zrovna dobré).

Doporučuji přečíst si diskuzi, je velmi rozsáhlá. http://www.emi­mino.cz/disku­se/aupair-vase-zazitky-a-dojmy-spatne-i-dobre-70027/

Drap

Přihlas se třeba do nějaké školky s tím, že by jsi rád získal praxi a budeš třeba půl roku pracovat zdarma.

Eva 38

přihlaš se na praktika do školky jako brigádník, ale má to svá úskalí, pedagogické minimum , nebo alespoň proškolení přes mšmt , že můžeš pracovat s dětmi od 0–15 let. V Anglii jako au pair zřejmě nepochodíš bez tohoto certifikátu, stejně jako ne třeba v Německu. Upřímně, bez předchozích zkušeností a doporučení je tato šance velmi mizivá

ceener

To Drap: Byl jsem se právě poptat v mé MŠ, kam jsem chodil jako malý kluk a bohužel mně nevzali právě díky tomu, že nemám žádné pedagogické vzdělání.

To WeeBear: Ano Student Agency je (nejen) v tomto směru doporučována a proto také nad ní přemýšlím. S angličtinou jsem na tom řekl bych „Středně pokročilý“. Každopádně děkuji za tip kouknu na to.