Matiselis

Patří do následující věty tvar „kladoucím“, anebo „kladoucími“?

Dobrý den, patří do následující věty tvar „kladoucím“, anebo „kladoucími“?
Už třeba herní studia jsou tématem sama o sobě: mnohá z nich přišla s různorodými inovacemi, KLADOUCÍMI si za cíl hráče „připoutat“ ke hře.

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

různorodými inovacemi je 7. p. mn. č., takže příd. jméno. kladoucími se shoduje, takže musí být rovněž v 7. p. mn. č.

Zeptejte se – – kým čím, inovacemi tedy i zde 7. p. kladoucími..

Další odpovědi
dubraro

Kladoucími (množné číslo) je správně. Vztahuje se k inovacím, které jsou popsány jako různorodé, z čehož vyplývá, že je jich více.

elkon

Kladoucími, ta věta to sama „říká“.

Dochy

V dané větě jednoznačně „kladoucími si“
Ale třeba pak „Tato skutečnost brání inovacím, kladoucím přílišné nároky na…“
Zkrátka záleží v jakém pádu to použiješ. Bacha, sice to tak teď vypadá, ale ta koncovka nemusí být nutně stejná jako u těch „inovací“
Třeba „Tyto inovace, kladoucí přílišné nároky na vzdělání pracovníků, nemůžeme v současnosti využívat“

Doufám, že to mám všechno dobře 😉 podobné věty radši moc často nepoužívám.