arygnoc

Kedy sa slané jazero už stáva morom?

Nejlepší odpověď
Bobík147

Nikdy. Jezero není moře, i když je slané. Mrtvé moře nebo Kaspické moře jsou ve skutečnosti jezera, ovšem kvůli jejich velikosti (a možná i slanosti) mají v názvu „moře“.
Doplňuji:
Možná to Mrtvé moře přejalo název „moře“ kvůli té slanosti.

Další odpovědi
Jsemtady

More je kdyz je primo spojene s oceanem, jezero je samostatne ve vnitrozemi. Takze leda by se jezero propojilo s morem ve vetsi casti, nepocita se male usti reky. Bezne ale o nazvoslovi rozhoduji vedci, kteri v urcite fazi schvali co to je. Ta jezera ktera maji v nazvu more tusim kdysi byla soucasti oceanu, ale postupne vyschla, jako to slane treba.

Drap

Jezero i moře současně :
http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/307407-jezero-a-more-v-jednom-unikatni-fjord-je-hrickou-prirody.html

arygnoc

jj, videl som.
len škoda, že je to trocha od ruky.