Kedy budeme platiť päťkorunový poplatok za doručení reklamní tlače do poštovných schránok?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/241350-posta-zpoplatni-sipo-za-vypis-lide-zaplati-petikorunu.html?ref=boxF

Nejlepší odpověď
mosoj

Novinky se probudily nebo zase něco popletly. Těch 5 Kč už učtují několik let !! I když platím převodem.
Nově bude asi ten poplatek při platbě na poště.

Pokrok od naší pošty je, že lze už asi dva roky platit SIPO převodem. Dříve to nešlo !!!
Pokud jsem chtěl na poště číslo účtu na který mohu zaplatit SIPO , dívali se na mě jako bych utekl z Bohnic !! Inkaso na svůj účet zásadně neposkytuji. Tam nemá nikdo cizí co pohledávat.
Jsem svéprávný a převodem v dnešní době umím zaplatit.

Další odpovědi
rtepp

Česká pošta zavede od října poplatek pět korun za rozesílání rozpisu bezhotovostních plateb SIPO do schránek uživatelů. Důvodem je růst nákladů na tvorbu a distribuci rozpisů. Uvedla to mluvčí společnosti Marta Selicharová. Dosud pošta rozesílala rozpisy zdarma.

anonym

Ad mosoj, inkaso také platím převodem z téhož důvodu jako ty + ještě pro vlastní volbu data a kontroly zůstatku v relaci k dalším operativním účtům.
Ale když jsem se přestěhova, tak to byl horor, kdy jsem pár měsíců válčil s poštou s neustálými deklarovanými nepochopitelnými drobnými nedoplatky a pravidelným vracením zpátky na můj účet plátce než se mi podařilo po půl roce ty jejich šprajcy nějak stabilizovat.
Bůra za převod mne sice štve, ale nějak jsem to překousl jako nutné zlo a daň za soukromí.
A teď pozor, od počátku jsem žádal o zasílání rozpisu do mailu, ale standardně je to jen při akceptování inkasa, ale všechny ostatní formy jsou zpoplatněny.
Takže další bůra za původně bezplatnou formu, kterou si pošta od zrodu inkasa sama zavedla, to už je vrchol. Budu tvrdě trvat na tom, abychom měli alternativní elektronickou volbu zdarma, kde nejsou žádné náklady, jimiž zdůvodňuje zpoplatnění při tisku a následné distribuce klasického Platebního dokladu SIPO.
Jsem velice zvědav jak budou reagovat a pakliže se budou cukat, připojím se k petičnímu hnutí, jež nepochybně vznikne.
A když ne, tak jej klíďo založím sám.
P.S. Za letáky nebudeme platit nikdy, jednak je můžeme odmítnout, ale hlavně distribuci hradí v tomto případě objednatel reklam.
A propos, také jsem to na Novinkách zaregistroval, ovšem nečekal jsem, že se to tu objeví a ještě ze strany slovenských bratov.

mosoj

Dr.Axl : Jak jsem naivní. Je možné že to je dalších 5 Kč navíc. Pak ale nevím za co je těch původních 5 Kč. Ty byly zdůvodňovány podáním peněz na poště, ale klidně je vybírají i když se platí převodem.
Tak jak to vypadá zavedou nový poplatek 20 Kč při platbě na poště a těch původních 5 Kč nechají a svedou to na zasílání kusu papírku.
Jedním slovem organizovaná zlodějna.

mosoj

Už jsem chtěl SIPO zrušit. Mám tam pouze rozhlas a TV + poplatky za vodu.
Rozhlas a Tv se dá platit přímo převodem. Zkusím se se ZVAK dohodnout také o přímých platbách. O České poště jsem nikdy neměl valné mínění i když co Poštovní spořitelnu přebrala ČSOB hodně se změnilo k dobrému.