Michal Kole

Když vodohospodáři doporučují na naplnění bazénu si objenat cisternu s vodou, kde tu vodu cisterna načepuje ?

Odpovědi
cochee

Přímo na vodárně.

honza19hk

Nabere ji tam odkud je veden vodovodní řad obce nebo z jiného města. každopádně ve vodárně.Takže voda to je stejná jako když doma pustíš kohoutek. Vodáci to doporučují protože trubky do jednotlivých ulic nemají takovou světlost jako řad hned u vodárny(např i 2m),při takto velkém odběru dojde k výraznému snížení tlaku v dané větvi řadu a tími ke způsobení zakalení vody uvolněním sedimentů z potrubí vzhledem k většímu tlaku.Navíc pokud je to pár baráků v ulici nebude trubka moc silná (cca 80–100mm) takže se lehce může stát že těm ostatním v ulici nepůjde voda protože vy máte velký odběr a víc vody potrubí nepobere akor pokud jste na začátku větve od hlavního nebo podružného řadu,proto se doporučuje si nechat přistavit cisternu nebo napouštět bazén přes noc a neodebírat velký tlak ze sítě.

stejné následky)nízký tlak,zakalená voda) má i to pokud hasiči někde ve městě berou vodu do cistrny a potrubí na němž je hydrant má malou světlost.Princip je stejný-zase velký odběr.Ono to je třeba jen na 5 minut,ale stalo se nám že při braní vody do tatry (10kubíků) nám pani nadávala že nemůže mejt nádobí.
To že je každej druhej hydrant nefunkční to je věc druhá.