Michal Kole

Když svojí ukradenou věc _náhodou_, objevím v zastavárně je zastavárník povinen mi věc vydat HNED a bez výmluv ?

Uvažujme případ, že jsem to předtím krádež NEhlasil na Policii České republiky.

Jak se má v těchto případech správně postupovat ?

Není z pozice zastavárníka „lepší“ věc vydat, aby byl „okradený“ v klidu a věc „nehrotil“ ?
Doplňuji:
Můžu přinést účtenku, fakturu …

Když něco vykupuji a je to přineseno bez krabice, bez papírů (návod, příslušenství – nabíječka, kabely), tak už je to „podezřelé“.

Odpovědi
lukas.zmizik

kdyby to tak bylo, tož to by bylo vážně super… bych si chodil vyzvedávat „moje“ kradené věci každý den někam jinam…

anonym

ne není.
Jen na základě podaného tr. oznámení, aby policie převzala věc jako důkaz.

anonym

hned jak ti byla věc zcizena měl jsi to nahlásit na policii,ted už je pozdě a zastavárnik ti nic vracet nemusí,bez důkazů že ti to bylo ukradeno a že opravdu daná věc patřila tobě nic nezmůžeš,to by pak mohl přijít každý,ukázat na to co se mu líbí a říct to je moje, to mi ukradli a nemuseli bychom nic kupovat

Drap

Jak prokážeš zastavárníkovi, že věc je opravdu tvoje ?

anonym

i když doneseš účtenku tak nic moc nezmůžeš,mohl jsi danou věc prodat,stejně musíš zavolat policii,a ta vyšetří zda máš nárok na vrácení,či né