Lorgins

Když spalujete mrtvoly s dřevem (rakev) a oblečením, jaké prvky jdou do ovzduší?

Tuším, že CO2, ale určitě jde i mnoho dalších, ví někdo?

Nejlepší odpověď
Kelt

Lidské tělo je tvořeno převážně z vodou a dále se zde vyskytují organické látky, cukry, tuky, bílkoviny, což jsou prvky, C, N, H, O. Může se vyskytovat také síra, fosfor, možná některé kovy, ale v malé míře. Spalováním těchto prvků, které jsou i ve dřevě, vznikají oxidy CO2, voda, dusík, oxidy síry, ale v menším množství. Převažuje , uhlík a vodíik. Ale já to nedělám, tak nevím.

Další odpovědi
petra15

Skvelá otázka–tak jí domysli do konce…:)
Jsou odstranovány zubní plomby ze rtuti(amalgam)? To by slo totiz skutecne neco strasného do ovzdusí…:)–kdyz má nekdo 15 az 20 plomb ! ! !

Hamon

Na mne to nehazej, ja je nespaloval ani nepamatuju.
Doplňuji:
Oxidy uhliku s dusiku.

anonym

Určitě ještě H20.
Stopově pak spousta dalších prvků – ale kolik jich bude součástí popela a kolik spalin, to tedy netuším ani náhodou.
😉

huxa

To samé, jako bys spalovala uhlí, ropu či pouze dřevo, pokud tedy oblečení je bavlněné, konopné či něco podobného.

Lamalam

Při dobře seřízeném hořáku je hlavní složkou spalin oxid uhličitý a vodní pára.