MiMiPiPi

Když si objednám..

..vzorky zdarma,platím tam za nějaké poštovné nebo tak něco?? Vim že to je trošku blbá otázka,ale docela mě to zajímá.. :)

Nejlepší odpověď
MartinR

to musíš podle konkrétních podmínek daného obchodu nebo webu!
vzorek zdarma – podle mne znamená, že jen ten vzorek je zadarmo a tudíš za tu lahvičku, krabičku nic nezaplatíš … ale nic to neříká o poštovném nebo balném

  • – –

někdo má právě to přehnané poštovné a balné jako platbu … a hlavně musíš ten obchod znát nebo mít reference … aby si také dostala to co chceš

Další odpovědi
Hlada

To je věcí dohody. Nejsou všeobecně závazná pravidla. Především je nutné si uvědomit, že nic není zadarmo a přemýšlet předem. Pokud by někdo posílal masově vzorky zdarma, tak by se jednalo o příšerně předražený výrobek, protože by se do ceny musely zahrnout náklady na poslané výrobky zákazníkům bez odezvy. Je potřeba mít se na pozoru. Zpravidla se jedná o skrytou objednávku většího množství nebo trvalý odběr.

bolak

Když je to zdarma, tak nic neplatíš, tedy co se týče peněz. Nicméně můžeš zaplatit horším způsobem, když si třeba objednáš vzorek šampónu, o kterém nikdo nikdy neslyšel a pak ti sleze kštice jako jedný mojí kamarádce. Plakali jsme celý týden oba dva a vlasy jsme řádně pohřbili.

Nicméně i kdyby po tobě náhodou někdo peníze za poštovný vyžadoval, tak šlo přece o bezplatný vzorek, čili předem si nic neplatila, tudíž přinejhorším můžeš odmítnout převzetí zásilky.

PS: I blbé otázky zde mají své místo. :)

Lucijej

Teda z ných zkušeností – i za vzorek zdarma se platí poštovné. To, že je to zdarma, se vztahuje na kontrétní produkt, ale ne za doručení, ale obvykle je možné je to vyzvednout na prodejně zdarma, ale poštu si zaplatit musíš.