Bronzový

Když si chci koupit třeba živé tele nebo prase a musím pro něj jet např. 100Km , jak (v čem) ho mám odvézt?

Jsou pro přepravu hospodářských zvířat nejaká pravidla? Poraďte prosím. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Existují přepravky na převoz a pravidla určitě jsou,aby přepravované zvíře mělo dostatek vody k napájení a je vhodné přepravku překrýt něčí,co zabrání proniknutí světla,to je potom zvíře klidnější!

Další odpovědi:

Pokud je to 100km,napřed bych si zjistila,co je třeba z veterinárního hlediska splnit při přepravě zvířat z jedné oblasti do jiné.Přepravky na prasata jsou z dřevěného bednení a někdo by ti ji jistě zapůjčil.Tele bych přepravovala ve vleku na převoz koní.Počítej s tím,že při této vzdálenosti a stresu zvířete dojde ke značnému znečištění přepravního prostoru.Někdy je dobré při nakládání a přepravě zvířeti nasadit "kapuci",nebude se tolik stresovat. ...:D

Zlatý

Během přepravy zvířata by neměla trpět horkem, mrazem )takže zaplachtování, ale větrání) po nějaké době je třeba jim dát napít (100 km to jsou cca 2 hodiny, takže to by hrozit nemělo) a zvířata by měla být nějak zajištěné proti pohybu. Pro prasata mají chovatelé udělané dostatečně velké klece, tele opět buď klece a nebo uvázat.
otázkou je čím si pro něj pojedeš a kde bydlíš. Prase lze dát i do kufru kombíka - pokud se najdou lidi kteří ho tam naloží a vyloží. Ale pokud není k dispozici nějaká dodávka, lze převést na přívěsu za autem. Buď vhodný přívěs má nějaký známý a nebo lze zas půjčit v půjčovně.
Je ještě celkem dobré řešení - zvířátko domu hezky dovést po svých. 100 km je několik dní - dřív se dobytek přepravoval po svých i měsice.

Pokročilý

No, když já jsem jela s rodiči do N.J. předjížděli jsme traktor který měl přívěs velkej asi tak na dva koně. neměl to pod plachtou a tak jsem tam viděla asi tři vykrmený prasata...volně se pohybovali....tak nevím...
Radši se podívej na pravidla..někde je určitě najdeš...abys potom neměla oplétačky s policií a ochranou zvířat. ;-)

Stříbrný

barbakan: do přepravky tele nedáš. jinak se přepravují ve speciálních návěsech,ale pokud povezeš jen jedno stačí větší dodávka např Transit,avie atd...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.