Nikkol

Když si chci koupit třeba živé tele nebo prase a musím pro něj jet např. 100Km , jak (v čem) ho mám odvézt?

Jsou pro přepravu hospodářských zvířat nejaká pravidla? Poraďte prosím. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Existují přepravky na převoz a pravidla určitě jsou,aby přepravované zvíře mělo dostatek vody k napájení a je vhodné přepravku překrýt něčí,co zabrání proniknutí světla,to je potom zvíře klidnější!

Další odpovědi
anonym

Pokud je to 100km,napřed bych si zjistila,co je třeba z veterinárního hlediska splnit při přepravě zvířat z jedné oblasti do jiné.Přepravky na prasata jsou z dřevěného bednení a někdo by ti ji jistě zapůjčil.Tele bych přepravovala ve vleku na převoz koní.Počítej s tím,že při této vzdálenosti a stresu zvířete dojde ke značnému znečištění přepravního prostoru.Někdy je dobré při nakládání a přepravě zvířeti nasadit „kapuci“,nebude se tolik stresovat. …:D

venkovan

Během přepravy zvířata by neměla trpět horkem, mrazem )takže zaplachtování, ale větrání) po nějaké době je třeba jim dát napít (100 km to jsou cca 2 hodiny, takže to by hrozit nemělo) a zvířata by měla být nějak zajištěné proti pohybu. Pro prasata mají chovatelé udělané dostatečně velké klece, tele opět buď klece a nebo uvázat.
otázkou je čím si pro něj pojedeš a kde bydlíš. Prase lze dát i do kufru kombíka – pokud se najdou lidi kteří ho tam naloží a vyloží. Ale pokud není k dispozici nějaká dodávka, lze převést na přívěsu za autem. Buď vhodný přívěs má nějaký známý a nebo lze zas půjčit v půjčovně.
Je ještě celkem dobré řešení – zvířátko domu hezky dovést po svých. 100 km je několik dní – dřív se dobytek přepravoval po svých i měsice.

weronika

No, když já jsem jela s rodiči do N.J. předjížděli jsme traktor který měl přívěs velkej asi tak na dva koně. neměl to pod plachtou a tak jsem tam viděla asi tři vykrmený prasata…volně se pohybovali…tak nevím…
Radši se podívej na pravidla..někde je určitě najdeš…abys potom neměla oplétačky s policií a ochranou zvířat. 😉

honza19hk

barbakan: do přepravky tele nedáš. jinak se přepravují ve speciálních návěsech,ale pokud povezeš jen jedno stačí větší dodávka např Transit,avie atd…