natushka

když se někde uvádí velikost je měřena od kohoutku po kořen ocasu-je to stejné jako od obojku po kořen ocasu?

prosím honem! spěchá!!

Nejlepší odpověď
beer

Promiň, pleteš dohromady různé věci.
Výška = od kohoutku (vysvětleno) po zem
Velikost, rozuměj délka = od špičky čenichu po kořen ocasu.
Obojek nesouvisí s ničím..

Další odpovědi
dědapetr

Měření psa
http://www.labrador-dasty.estranky­.cz/clanky/vys­tavy-a-zkousky-retrieveru/mereni-psa.html

tom004

U stojícího psa a nejen psa,je výška „v kohoutku“,mě­řena,když zvíře stojí,od země,na horní část lebky,mezi lopatkama.
Doplňuji:
Už vidím,že asi ne.

ARIS

Výška psa = měřeno od země u předních pacek až ke „kohoutku“ (to je místo za krkem kde se „setkávají“ lopatky)