Když se mění čas a někdo má noční je povinnost proplatit hodinu navíc? Co když má někdo 12tku a to maká 13hodin?Není to

nezákonné ? V zákoně je že nejdelší směna smí být pouze 12 hodin.

Nejlepší odpověď
anonym

Práci vykazujeme jako obyčejně,máme delší sváču.Tam,kde se dělá na směny,to ani jinak nejde.
Doplňuji:
Pavel:O práci v noci máš představy jako ten poslanec.

Další odpovědi
beer

Neplatí nikdo nic. I když jsem si tu hodinu napsal, zaplacena nebyla – jednoduše se to neřeší.

johana 56

Neplatí.Navíc máme nevýhodu,že nepžetržitý provoz funguje pouze při změně na zinmí čas.Delší sváču nemáme,nejde to.Kdo si myslí,že se na noční chrápe,měl by to vyzkoušet.V dnešní době nedostanou často lidé zaplaceno za práci,ne tak za spaní!

anonym

Chtěl bych odpovědět PAVLAVI1212.
Ty si to představuješ teda asi jako naši politici, že v noci dělají akorát ku..y a zloději.
My kdo děláme ve fabrice, tak máme stanovené normy na kolik se musí plnit.Pokud normu nesplníš, nedostaneš prémie, pokud nesplníš další měsíc tak máš výpověď.
Zrovna tak když jsem pracoval v jiném zaměstnání tak se výrobky posílaly ven na dvůr, kde jsem je já uskladňoval.Pokud bych neodebíral, tak se zastaví celá linka a nechají mě zaplatit neudělané výrobky, které se neudělaly kvůli mě, že bych si třeba šel na půl hodiny lehnout.
Je zkrátka vidět, že jsi ještě nezažil co je život a SKUTEČNÁ PRÁCE.
Jinak při delší noční o hodinu se udělá více práce, ale není to zaplacené, zrovna tak při kratší noční se udělá méně, ale to naši nadřízení akceptují a nedělají z toho žádné závěry.

mosoj

Pavel1212 : Je třeba sledovat sdělovací prostředky ! Člověk se pak dostává do trapných situací. Socialismus skončil v listopadu 1989 !!!!

tom004

Nikdo nic neplatí.Při změně na „zimní“ čas slouží o hodinu déle,na „letní“ méně.Týká se to těch,kteří jsou v té době v zaměstnání.Pra­coval jsem ve 4 směnném provozu,a nepamatuji si,že by s tím měl někdo problém.

Pavel1212

Pochybuji, že někdo v noci fakt „maká“.
Jestli na noční chrápe 12 hodin, nebo 13, tak to už je skoro jedno… :D

lexx

Soukromý podnikatel nezplatí nic, tohle Zákoník práce neřeší. A i kdyby – důvod si najde vždy. Uvědom si že zavedením letního času v budoucnu se zas někomu (možná Tobě) směna zkrátí o 1 hod. takže se vše niveluje.