dust8

Když se má nosit kabát, tak co se oblíká pod něj? Jen spodní prádlo, kraťasy, kalhoty a třeba tričko?

Odpovědi
Filip84

Klasická sestava je nátělník / tričko, spodky, ponožky > košile, kalhoty / kilt > vesta > kabát.

Sako, žaket, frak či smoking je taky kabát, forma kabátu. Takže to můžeš sundat a vzít si jiný kabát, a nebo si ten kabát dát přes ten spodní „kabát“.

Dneska máš, většinou, namísto saka, žaketu či fraku fleece bundu, mikinu. Nemáš třeba košili. Ale logika zůstává pořád stejná.

No a ženské to mají korset / podprda > kalhotky, punčochy > podvazkový pás > halenka / košile, sukně / kalhoty > vesta > kabát.

A, zase, která baba dneska nosí běžně korset, nebo podvazkový pás, že? Ale logika „skládání“ zůstává pořád stejná.

da ny

Dobrý vtip 😉
Pod kabát, který nosívám v chladném počasí. Obléknu se podle potřeby, počasí a účelu.
Spodní prádlo, svetřík, svetr nebo mikina. Kalhoty, pokud šaty nebo sukni, pak punčochové kalhoty. V zimě silnější a teplejší.
Chtěla bych vvidět tu „trubku“,, která by si bšžně,v dnešní době navlékala podvazkový pás (viz. Filip84) 😉
U lehčího typu kabátu (baloňák), pak podle počasí. Uberu na vrstvě (svetr/mikina). Místo svetříku i košile, případně vesta.
Muž může mít tílko, triko, košili, svetřík. Na to třeba ještě vestu, svetr, mikinu, sako. Podle účelu a počasí. Na nohou bude mít pravděpodobně kalhoty 😉 Ti kteří nosí kraťasy se s nimi do kabátu soukat nebudou.

zjentek

Vůbec nic, například.

Tomadollar

Záleží pokud chcete nosit kabát formálně či neformálně
Pokud formálně tak posd kabát – sako, klidně vesta, košile, pod košili například tílko.
Pokud neformálně dá se pod něj dát například svetr – rolák, s mikinami a tričky bych už do toho nešel, to by bylo už nedobré kombinovat formální kabát s neformálními kousky.
Pokud je kabát např, kožený existuje více variant

Filip84

dany: Já nosím kraťasy celý rok, logika je stejná, jako u kiltu: pokud je zima (=8°C a méně), mám pod nimi legíny, a na těch legínách punčochy, ohnuté pod kolena, a na místě je drží podvazky (akorát bez vlajek, není to ke kiltu). Pokud je léto (=9°C a více), tak mám letní prádlo, a tedy kolena holá. 🤷‍♀️