simonka

Když se drží půůůst

Potřebovala bych očistu těla, bylo mi doporučeno nejíst tak 14 dnů, máte s tím nějakou zkušenost? Při půstu mám užívat nějaké vitamíny?? poradíte??

Nejlepší odpověď
chudst

Nejlepší metodou je jíst po celou dobu půstu jen ovoce nebo jen zeleninu nebo pít džusy. Takový půst do 10–14 dnů není nebezpečný a můžete ho provádět doma i bez dohledu lékaře. Ale přesto je dobré se o jednotlivých fázích půstu informovat, aby vás nic nezaskočilo. Očistné a zdraví obnovující účinky půstu totiž způsobí plno fyziologických změn ve vašem těle. Během půstu se vám může dělat špatně, můžete mít pocity malátnosti, nevolnosti, únavy, závratě, bolesti hlavy a dále zápach z úst, povlak na jazyku, zhoršená pleť…ale toto jsou vše příznaky toho, že se vaše tělo čistí. Během cyklů půstu mohou vyjít na povrch různé nemoci jako zhoršený stav pleti, mírné teploty a další projevy. To vše je ale dobré znamení ke konající se řádné očisty těla.

Tolik vytah ze stranek. V zivote jsem pust nedrzel (snad jen nedobrovolne, kdyz me bylo spatne a nutil jsem se snist aspon jeden rohlik denne, coz za pust nepovazuji) a nehodlam s tim ani zacit. Aby to vase telo nerozhodilo. Behem 14 dni totiz urcite zacnete hubnout – a pote, co zacnete jist normalne, se vam vaha dvojnasobne vrati. 14 dni jen na zelenine a ovoci neni ocista, je to jednoduse dieta a to sakra nezdrava. Neni-li to tedy doporuceno skutecne lekarem, nedelejte to. Je pravda, ze se tim telo muze ocistit, ale taky mu spis skodite. A pokud vam to poradil lekar, tak se na presne podrobnosti zeptejte jeho. A pokud vam to poradila kamaradka – tak vezte, ze kamaradky nemivaji vzdy pravdu.

Zdroj: http://www.bio-life.cz/clanky/ne­moci-lecba/pust---ocista-tela.html

Další odpovědi
hanulka11

simonko rozumně si toto přečti a nehazarduj se zdravím – kdo ti půst doporučil měl ti vysvětlit jak na to . A nějaké pokusy na svém těle …nevím nevím, abys pak nemusela vyhledat lékaře.
Pokud doporučí lékař půst, mnozí jej absolvují pod lékařským dohledem .

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/zdra­vi/pust-jak-dlouho-drzet-pust-kdy-je-pro-telo-nevhodny-nezdravy

Andělé

Nikdy jsem nedokázala nejíst ani jeden den,nebo zůstat jen na ovoci.Ale chust to napsal rozumně a obdivuju každého,kdo to vydrží.Kdybych měla pevnou vůli,šla bych do toho také.Ale tím,že ji nemám,sázím na přírodu v podobě bylinek k tomu určených.Už léta piju na jaře a na podzim očistnou kůru-je to směs bylinek od Dr.Popova.Čaj se pije 6 týdnů a musím říct,že jsem spokojená.Ke konci kůry mám lehčí průjem,jak se ze mě vyplavují nečistoty a dokonce 2 kilka mám dole.K tomu je dobré používat od Dr.Popova vlákninu.Když jsem pracovala,nakazila jsem tím skoro všechny v práci,kupovala jsem jim čaje z lékárny a všechny ženský si ho velmi chválily.Dokonce jedné paní se natolik zlepšily krevní testy,že jí prý dr.řekl,že vůbec nerozumí tomu,jak tj.možné…:-)

anonym

14 dnů?To mi přijde spíš jak hladovka.1 den v týdnu by asi měl stačit.

Zdroj: http://search­.mywebsearch.com/my­websearch/GGma­in.jhtml?sear­chfor=o%C4%8Dis­ta+t%C4%9Bla&st=hp&ptb=Q­dQXBXBDoNSkCiW­MoOGwuQ&ptnrS=ZS­yyyyyyYYUS&n=77DE885­7&tpr=hpsb

terry

Snad ani nechci vědět, kdo ti těch 14 dní doporučoval.
Je více druhů půstů, ale tekutiny a vitaminy ti po celých 14 dní moc energie nedodají.
myslím, že je dostačující např.1 den v týdnu, nebo si udělat třeba ovocný den apod.
Než se do něčeho podobného pustíš, zjisti si co nejvíc. Ne pouze zde.

※※※※※※

Možná si to pleteš s hladovkou.
14 dní nejíst už není půst.
Půst se drží krátce nebo delší dobu (např. 21 den) třeba jen od kávy nebo masa.

arygnoc

podle čeho víte, že potřebujete „očistu těla“?

co je to za kravinu?
organizmus sám ví, co potřebuje, nejspíš jste naletěla nějakým rádobyrádcům.
Když chcete tělo očistit, proč chcete používat chemii (vitamíny – ty se vyskytují právě v normální <rozumné> stravě)? Není to trochu (dost) paradox? Tak buď se chcete očistit, nebo někomu nakrmit kapsy?

ale, když už tedy:
14 dní je moc.
7 dní je také moc (předpokládám, že musíte normálně fungovat, tj. chodit do práce/školy)

přikláním se k dennímu půstu (třeba po týdnu i opakovaném) a úpravě běžné životosprávy (pokud tedy chcete mít „čisté tělo“).