Pokročilý

Když po mě zaměstnavatel chce výpis z rejstříku trestů je jeho povinností mi jej zaplatit (stovka za výpis je už moc)?

Proč mě tím šéf obtěžuje, proč si to neošéfuje sám? Když to chce, ať se taky trochu snaží sám.

Když ho má dodat zaměstnanec tak hned je tu riziko, že ho zaměstnanec zfalšuje, aby byl přijat. Když si ho bude obstarávat sám zaměstnavatel tak toto nebezpečí nehrozí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jeho poviností to plůatit neni. Výpis z rejstříku trestu se nevydává jen tak někomu. Pouze osobě, která si požádá. Vám také nikdo nedá výpis vašeho šéfa.

Další odpovědi:

Výpis RT nevyžaduje šéf, jen tlumočí oprávněný nárok zaměstnavatele, především u pozic, kde je souvislost s hmotnou odpovědností nebo manipulacemi s materiálem, hodnotami apod.
Riziko padělání je mizivé, protože výpis je opatřen kolkem, který by se obtížně padělal, ale především při provalení padělání veřejné listiny hrozí daleko větší tresty, než jen anulace pracovní smlouvy.
A to nehledě k tomu, že podvádět ještě před nástupem do práce není zrovna košér motivace poctivého zaměstnance.
Kromě toho dnes lze získat výpis na počkání na kterémkoliv Czechpointu za 50,- Kč, např. i na každé poště.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.