Pavel CZ

Výpis z rejstříku trestů

Za jak dlouho mi na poště udělají výpis z rejstříku trestů?

Nejlepší odpověď
Lencis

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Českou poštou rozšiřuje nabídku služeb na tzv. CZECH POINTech. Lidé zde mohou nově získat výpis z rejstříku trestů, ale také založit vlastní živnost nebo oznámit její změnu.
Dosud bylo možné na „kontaktních místech veřejné správy“ Czech POINT umístněných na pobočkách České pošty získat pouze výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku a z katastru nemovitostí.

Od 1. července lze na těchto místech zažádat také o výpis z Rejstříku trestů, částečný výpis z katastru nemovitostí. Drobní podnikatelé si tu mohou také založit vlastní živnost či ohlásit její změnu.

Na konci června měli občané k dispozici 900 přepážek fungujících jako kontaktní místa Czech point. Do konce letošního roku by síť poštovních Czech POINTů měla čítat více než dva tisíce přežek na více než 1000 pobočkách České pošty.

Manuální zpracování bude probíhat takto: žádost bude odeslána pracovníkem kontaktního místa Rejstříku trestů, kde se manuálně zpracuje a následně bude již vyřízená žádost připravena k elektronickému odeslání zpět na kontaktní místo.

Předpokládaná doba zpracování je cca 30 minut.

Další odpovědi
Dandi

Na počkání.

Attack-design

ted už by to mělo být vše na počkání