Boy 13

Když odinstaluji program z PC, nebude mít nadále vliv ?

Když např. odinstaluji nějaký program, který třeba pracuje s tím, že dokáže zachránit smazaná data, tak nebude po odinstalování mít vliv na pevný disk v PC a nebude pracovat se soubory ? Díky moc.

Nejlepší odpověď
v342

Záleží na programu. Nějaké programy nechají po odinstalaci v PC soubory.

Další odpovědi
Roman71

Může se stát, že hlavní program po odinstalaci nechá na disku nějaké podprogramy, které nemusí být nutně nijak interaktivní (zůstanou běžet na „pozadí“ operačního systému). Zpravidla se to týká warez, shareware a časově omezených verzí programů, které s sebou instalují různé „vychytávky“ a ty po odinstalování zůstávají v systému. Když to řeknu trochu jiným slangem, takového záškodníka je potřeba najít a neprodleně zlikvidovat. 😁

Dochy

Pokud se Ti jej opravdu podaří odinstalovat, tak by žádný vliv mít neměl. Ale ve windows velice často to odinstalovávání programů zrovna dokonalé nebývá.

Boy 13

Děkuju moc Za Vaše odpovědi. Takže těch podprogramů se nelze zbavit ? A nemůžou ty podprogramy nějak mazat moje fotky a videa uložené v PC ? Děkuji moc.

Roman71

Zbavit se jich lze, ale pokud to nejde oficiální cestou přes (od)instalaci, pomůže přeinstalování operačního systému. To je práce na delší dobu, ale zaručeně se tak lze zbavit potenciálně nechtěných programů.

No, pokud se nejedná o takzvané trojské koně, což jsou skodlivé programy převlečené za „užitkové“, tak v podstatě nic nehrozí. Pokud přecejen zaregistrujete nějakou nekalost, čistka v systému vás zřejmě nemine.