BlacksmithM

Když pro zmatečné značení nesouhlasím s pokutou, mohu se po zaplacení ještě bránit? A lze se domoci úpravy značení?

Situace: Dostal jsem pokutu za rychlost v místě, kde bylo značení zmatené (moc různých značek upravujících rychlost těsně za sebou). Mám dva dotazy:

  1. Je lepší pokutu zaplatit a pak se obrátit s nesouhlasem, nebo tím zaplacením už potvrzuju, že se značením je všechno v pořádku a nemohu se už bránit? (Případně podotázka, kolik stojí, když jí odmítnu zaplatit?)
  2. Pokutu jsem dostal, body jsou pryč, vem to ďas. Ale to značení je tam pořád otřesné a i když si teď už dávám majzla, rozčiluje mě to, když tam neustále vidím číhat měštáky, kterým to vyhovuje a mají z toho lovný revír. Tedy má otázka, lze nějak dokopat město, silnice nebo koho vlastně, aby značení upravil v rámci rozumu a jasného omezení rychlosti?

Nejlepší odpověď
gecco

Ad 1. pokud nesouhlasíš, pokutu neplať a trvej na projednání přestupku ve správním řízení – jen, pokuta v případě jejího udělení ve správním řízení je vyšší (neuvádíš výši překročení, takže ti nemůžu napsat hranice)
Ad 2. o umístění dopravních značek rozhoduje buďto obecní (místní komunikace a ksilnice II. a III. třídy) anebo krajský úřad (silnice I. třídy) anebo ministerstvo dopravy (dálnice a rychlostní komunikace) – takže tam adresuj případnou písemnou stížnost.

Další odpovědi
cukrar

Pokud nesouhlasíte s pokutou, nic neplatit a nechat projednat ve správním řízení. není pravda, že pak bude sankce pro Vás dražší.
Máte fotku a podrobný popis zmatečného značení?
Kdo sdělil, že jde o zmatečné značení?