Když pro zmatečné značení nesouhlasím s pokutou, mohu se po zaplacení ještě bránit? A lze se domoci úpravy značení?

Situace: Dostal jsem pokutu za rychlost v místě, kde bylo značení zmatené (moc různých značek upravujících rychlost těsně za sebou). Mám dva dotazy:
1) Je lepší pokutu zaplatit a pak se obrátit s nesouhlasem, nebo tím zaplacením už potvrzuju, že se značením je všechno v pořádku a nemohu se už bránit? (Případně podotázka, kolik stojí, když jí odmítnu zaplatit?)
2) Pokutu jsem dostal, body jsou pryč, vem to ďas. Ale to značení je tam pořád otřesné a i když si teď už dávám majzla, rozčiluje mě to, když tam neustále vidím číhat měštáky, kterým to vyhovuje a mají z toho lovný revír. Tedy má otázka, lze nějak dokopat město, silnice nebo koho vlastně, aby značení upravil v rámci rozumu a jasného omezení rychlosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ad 1. pokud nesouhlasíš, pokutu neplať a trvej na projednání přestupku ve správním řízení - jen, pokuta v případě jejího udělení ve správním řízení je vyšší (neuvádíš výši překročení, takže ti nemůžu napsat hranice)
Ad 2. o umístění dopravních značek rozhoduje buďto obecní (místní komunikace a ksilnice II. a III. třídy) anebo krajský úřad (silnice I. třídy) anebo ministerstvo dopravy (dálnice a rychlostní komunikace) - takže tam adresuj případnou písemnou stížnost.

Další odpovědi:

Bronzový

Zaplacení pokuty=souhlas s přestupkem a pak nemáte nárok na další řešení.Pokud s tím nesouhlasíte,máte nechat dát do správního řízení!!Pokud si ale myslíte ,že je opravdu špatně značeno, tak můžete podat stížnost na příslušný úřad (viz co odpověděl p. Gecco) a odbor na špatné dopravní značení!!!

Stříbrný

Pokud nesouhlasíte s pokutou, nic neplatit a nechat projednat ve správním řízení. není pravda, že pak bude sankce pro Vás dražší.
Máte fotku a podrobný popis zmatečného značení?
Kdo sdělil, že jde o zmatečné značení?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 217
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.