Avatar uživatele
_136

Když mi da firma výpověď dohodou nebo nedá mi ani odstupné mohu se tímto do firmy znovu vrátit?

Zajímavá 0 před 207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

  1. Firma Ti nedá výpověď dohodou, firma se s Tebou může dohodnout na ukončení pracovního poměru, nebo Ti může dát výpověď (vyrazit Tě)
  2. Ano, pokud je oboustranný zájem, nic nebrání uzavřít novou pracovní smlouvu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, v teoretické rovině na to neexistuje žádný zákon, který by vám v tom bránil. Ale je to vždy na dohodě mezi vámi a konkrétní firmou. Pokud by firma souhlasila, mohli byste se do ní vrátit. Ale to už záleží na konkrétním jednání a situaci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Savier

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

Věci jako výpověď dohodou nejsou žádná stopka proto, abyste tam nemohli začít dělat znovu. Na dělnických pozicích je to vlastně docela normální, že třeba někdo jde dělat na půl roku, pak je výpověď, protože je někde jinde sezonní lepší práce a následně se prostě třeba zase na zimu vrací zpátky do hůře placené práce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrph

no řekl bych že tento postup je zcela legální a používá se dost často, hlavně když jde o to obejít zákony a ušetřit na daních.
Pracovníka propustí, a pak s ním uzavřou nějakou smlouvu, která je pro obě strany výhodnější. Takhle funguje třeba švarc systém..

Avatar uživatele
Pepa25

Nerozumím otázce – co v ní znamená slovo „tímto“? Čím?

Avatar uživatele
Dochy

Hmm dobrá poznámka. Ten dotaz lze vyložit několika způsoby ☹ Já to přečetl několikrát a pak automaticky vzal ten jeden, který mi připadal jako nejpravděpodobnější za jediný…
_136: Zkus to tady v diksusi rozvést.

Nový příspěvek