Terixína

Když máme čtyři živly, bude odolný zemi zemivzdorný?

Pokud je oheň – ohnivzdorný, voda – vodotěsný, vzduch – vzduchotěsný, jak je to se zemí? :D

Nejlepší odpověď
annas

Čtyři živly – voda, oheň, vzduch a země – jako základní složky světa, ale i člověka.

Z toho vychází i čínská medicína, stejně jako antičtí filozofové, že lidské tělo je pod vlivem těchto živlů, které působí – čínský pentagram – k ohni, vodě a zemi Číňané přidali ještě dřevo a kov.

Vzájemně se ovlivňuji – jejich vyrovnanost znamená harmonii. Existuje koloběh, žádný živel nemá moc nad druhým, žádný není nejmocnější.

Přece vlivem vody vzniká dřevo – přes stromy. Dřevo a vzduch živí oheň, vzniká popel a ten jako zbytek dřeva se vrací do země. V zemi vznikají kovy a jiné minerály, které dokáže opět rozložit voda.

Protože existuje okruh, všechno skončí i začíná v zemi, proto zemivzdorný živel neexistuje, ale j s jinými živly je v harmonii.

Těm prvním dvěma živlům – ohni a vodě – je možné vzdorovat, ale není možné vzdorovat zemi, pokud nebereme čínský penzagram. .

Vzduchovzdorný může být třeba nějaký generátor.

¨Vycházím z jiného úhlu pohledu, zajímám se nejen o čínskou medicínu.

Další odpovědi
zjentek

Přece živly nejsou o odolnosti vůči vlastnímu působení. Z pohledu živlů to vidím takto:

Oheň je hořící,
voda je zaplavující,
vzduch/vítr je dující,
Země/zem je polhcující.

Odolný zemi je Bůch ;)

Drap

Ne, nebude. V zemi nakonec skončí.

hapiky

Země je takový hromosvod. Vše i každý člověk skončí v Zemi.