Když mám noty jen v houslovém klíči, jak je převedu do basového, abych mohla hrát melodie?

Když si chci zahrát na klavír a najdu na internetu nějaké noty, jsou tam jen v houslovém klíči. Ale já chci hrát melodie a ne jenom tóny, jak noty houslové mám převést do not basových ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zkuste se podívat do odkazu, v němž se dovíte, že

G klíč (houslový klíč) určuje postavení noty g1 na druhé lince
F klíč (basový klíč) určuje postavení noty f na čtvrté lince

http://www.pianovka.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Převést z houslového klíče do basového?
Nevím, proč to potřebuješ, ale když máš noty v houslovém klíči a převedeš je do basového, tak to jsou úplně ty samé noty*, ale zapsané v jiném klíči. :)

Jestli se nepletu, tak ta "melodie", jak tomu říkáš, se jmenuje "doprovod". Pokud hraješ třeba na piano, stačí do Googlu zadat název písničky a za to připojit slovo "akordy". Snad všechny písničky tam takhle najdeš, i když ne úplně všechny jsou, alespoň podle mě, napsány správně, některé mě občas i trhají uši, že si je musím upravovat. :DD
___
Ještě oprava.
*Jsou to ty samé noty, ale v jiné oktávě. (Znějí stejně, ale trochu jsou trochu hlubší).

Bronzový

Když najdeš noty v houslovém klíči, tak bys měla poznat melodii a podle toho použít vhodné akordy.Obvykle durový molový a pod. Pokud máš klávesy, tam je na to přímo funkce. Ale když hraješ na klavír, tak asi akordy umíš.

Bronzový

Co si pamatuji z hudebky a fakt nevím jestli to je dobře - radši si počkej na jiné rady. Tak u basového je to o 5 tónů níže ? A nějak se to kreslilo. Mě to nikdy nešlo.

Netuším,ale koukni se na převody hud.klíčů,snad něco najdeš.
https://www.google.cz/…

Diskuze k otázce

Bronzový

Frogman

Můžeš sem dát, prosím, odkaz na ty noty? Chtěl bych se na ně podívat. :)

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.