enty

Když jsem na vedlejší a budu přejíždět přes hlavní na vedlejší před kým má přednost??

Pokud bude křižovatka tvořená takhle: hlavní silnice vedoucí rovně a přes ní vedoucí vedlejší. Já budu v jednom směru na vedlejší, budu chtít jet přes hlavní na vedlejší rovně a naproti mně na vedlejší bude auto odbočující vlevo (směr hlavní), kdo má přednost? Já? díky za info

Nejlepší odpověď
elkon

Co hledáš na silnici, když neznáš předpisy, to je nejlepší cesta na hřbitov.
Přednost má přímý směr.

Další odpovědi
cochee

Trošku ti v tom udělám jasněji: vůbec nezáleží na tom, po které cestě křižovatku opouštíš. Záleží na tom, po které cestě na křižovatku přijedeš. Pokud jsou cesty rovnocenné, jako v tvém popisovaném případě (obě jsou vedlejší), pak nastupují pravidla o přednosti zprava a o dání přednosti při odbočování doleva.

Dochy

Pokud není jasné kdo má přednost na základě hlavní-vedlejší, pak ten co křižuje dává přednost protijedoucímu co jede rovně.