Andělé

Naštelujete z pohodlí obýváku termostat pro ovládání plynového kotle.

Už 13 let topíme plynem. Je to čisté,rychlé a samozřejmě pohodln,jsem spokojená…:-)
Zatím ještě netopím,večer to jistí teplé ponožky a flanelové povlečení…:-)

Další odpovědi
anonym

něco jiného - co?

Mam v dome topeni na elektrinu a od lonska nove kotel na drevo a uhli , tak to ruzne stridam. Pak v obyvaku krb, ktery ma husi krky nahoru do dvou mistnosti. V rijnu staci urcite topit jen tim krbem . Brikety jsem letos objednala uplne poprve , ale chci je pouzivat jen na noc . ( Sousede me maji radi .. zatim. Uvidime po sezone. ) 🙂 -iv-

aramah

Jdete roztopit v kotli na tuhá paliva či v kamnech.

No nejdu pošlu manžela :D

baghira

něco jiného - co?

Někdy v říjnu pustím plyn do kotle a zmáčknu tlačítko Start. A někdy v dubnu zmáčknu tlačítko Stop a zavřu přívod plynu. O všechno mezi tím se starají termostaty a automatika.

hanulka11

něco jiného - co?

počkám .......však se ještě oteplí
máme tu 23 st. to není žádná zima

Ella

Otočíte ventilem u radiátoru, do něhož proudí teplo díky teplárně.

ale ještě se držím, na topení je brzy, takže zatím používám svetr a tlusté ponožky :)

janek66

Jdete roztopit v kotli na tuhá paliva či v kamnech.

Roztopím krbová kamna, sednu do houpacího křesla před kamna a medituji u plápolání plamínků… 🙂

venkovan

něco jiného - co?

  1. otevřu kohoutky vodovodu.
  2. jeden nebo druhý na toho druhého vymyslí nějakou důležitou záležitost která toho prvního doslova vytočí.

dědapetr

Otočíte ventilem u radiátoru, do něhož proudí teplo díky teplárně.

Heřman

Jdete roztopit v kotli na tuhá paliva či v kamnech.

"Špinavá práce,,

WeeBear

Otočíte ventilem u radiátoru, do něhož proudí teplo díky teplárně.

Deli

Hanulko, to máte doma ještě teplo, u nás doma jsme zatopili včera v obýváku, koupelně a pokojích děvčat. Tam, kde zatím netopíme, máme 16–18 stupňů! Brrr!

hanulka11

v koupelně si zapnu tepelnej žebřík a je pohoda

Deli

My máme elektrické rohože v podlahách. V každé místnosti jednu, dole, kde máme spojenou kuchyň-obývák-jídelnu máme ale 3 a každá je ovládaná samostatným termostatem.
Než tedy zatopím v celém domě, musím naštelovat 11 termostatů!
Nevýhodu to má tu, že se to tak 12 hodin natápí a pak 24 hodin chladne, takže na nějaké přitopení o chladných večerech můžeme zapomenout. Buď topíme 24 h denně stejně – nebo vůbec.
(Sami jsme si to nevybrali, koupili jsme dům už takto hotový.)
A co nám na domě chybí je komín, takže na přitopení třeba krbem můžeme zapomenout. U nás je to jen a jen o elektřině.