Džanička

Když je syn předškolák, musí chodit do školky?? (2)

Poradíte mi jak napsat tu žádost?? Co všechno by měla obsahovat?? S ředitelkou jsem dnes mluvila, hned jsem jí volala, a odpoledne s ní mám schůzku, protože tohle se musí vyřešit.. Ty holky tyranizují i ostatní děti, pokud si nikdo z rodičů nestěžoval, je to jejich problém, ale já svoje děti mlátit nenechám.. Pokud Kubík musí jako předškolák chodit do školky, tak v tom případě je ode dneška nemocný.. Učitelka by si to měla ohlídat, podle ní si toho nevšimla, a já jsem několikrát musela Kristýnku doslova v pláči táhnout do školky, po schodech v náručí do třídy a v noci se mi budila že nechce do školky..

Odpovědi
zzzzz

Nepište žádnou žádost, ale stížnost!!!!!!!
Popište přesně situaci, napište, že jste se to pokoušela už řešit ústně od…, ale bezúspěšně. A požadujte okamžitou nápravu. Navrhněte vyřazení agresorek ze školky. Pohrozte, že pokud vám nebude okamžitě vyhověno, jste rozhodnutá podat trestní oznámení na policii ČR a celou věc řešit s nadřízeným orgánem (obec). Trestní oznámení by se v tomto případě podávalo na neznámého pachatele, a až policie by určila přesného viníka.

Budu tu i večer, tak mi pak pisněte jak to dopadlo.
Doplňuji:
Ale její syn má odklad, kvůli logopedické vadě. Pokud dojde k odkladu, tak tam jistá povinnost vzniká, správně by měl být v logopedické tří­dě.

Dochy

Pardon bez ohledu na další problémy, tak k základní otázce: Pokud se nepletu, povinná je školní docházka. Předškolní povinná není. Školka je pouze povinna přijmout předškoláka (umožnit předškolákovi socializaci v kolektivu) – pokud o to rodiče mají zájem. Předškoláci mají tedy přednost před ostatními dětmi pokud jde o příjem do školky.
(Nejsem v oboru, takže konkrétní prováděcí předpisy už neznám)

honza19hk

povinná je základní škola ne školka,.školka je jen proto aby rodiče děti dali do ní,jeli do práce a po práci vyzvedli. Ostatně jako na základce,nicméně školka povinná není.

XenieRo

Ahoj, hledám obecné názory na soukromou vs státní školku. A pokud možno, kdyby tu byl někdo, kd má zkušenosti se školkou na Praze 8 – http://www.troj­skalabut.cz/, tak bych byla moc vděčná :) Díky moc!

SuzanKa

Ahoj, dívej za mě je lepší soukromá školka, ale to záleží na každém z nás. Trojskou labuť znám, je to dobrá školka. Snad jsem pomohla.

Dochy

Zkonkretizuj dotaz a polož ho jako novou otázku. Dávat něco do diskuse k 5 let starému dotazu je k ničemu. Ale tohle není diskusní server, takže: pokud budeš mít konkrétní dotaz, směle do toho. Pokud budeš mít konkrétní dotaz na konkrétní školku, zkusit to můžeš ale není moc pravděpodobné že tu uspěješ. Pokud chceš pokecat ohledně školství, možná bude lepší najít jiný server. (nicméně v diskusi pod dobře položenou otázkou se klidně diskuse rozjet může)

ivzez

Dochy,

podle mne to není otázka → tu by vložila samostatně. Někomu prostě stojí za to spamovat reklamou staré otázky a diskuze.

XenieRo v tom zdaleka není sama. V poslední době s reklamou často potkávám uživatele Filipp ( https://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/48411 ). Je tu od roku 2014, nikdy nepoložil žádnou otázku a v každé jeho odpovědi, kterou jsem četla, byla nějaká reklama. Pár webů si zřejmě oblíbil více, protože odkazy na ně vkládá opakovaně → např. Truck1-cz(tecka)com. Reklamu vždycky uvede „copywritingovým“ (=nicneříkajícím) textem…

Pár jeho spamů jsem nahlásila, ale asi to nemá cenu, protože Filipp „jede vesele dál“.

Dochy

Hmmm pravda. Takze jsem nalit a snazil se zbytecne ☹

ivzez

Trochu jsem se na XenieRo podívala.
Vypadá to, že si založila několik nicků, z nichž vkládá reklamy. V jedné otázce jsem takto našla tři reklamy na stejný prostředek vložené pod třemi nicky → tak jsem se podívala i na ně.

Nechápu, že to adminovi nevadí…