jaká jsou kritéria pro přijetí do MŠ?

Dobrý den,dcera bude mít koncem července 3roky a já po ukončení mateřské nastupuji do zaměstnání. Je pravda,že má přednost dítě o 14dní starší,ikdyž je jeho matka těhotná a pokračuje v mateřské dovolené?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Mám navlas stejně starou dceru a minulý týden jsme s ní byli u zápisu.Upřednostnují matky,které již dělají,což je např.můj případ,potom berou děti,které mají 4 roky,a až v poslední řadě,pokud zbyde místo,tak děti,které mají maminky doma.Což u nás nehrozí,protože tu máme silné ročníky.Vaše šance jsou vysoké,myslím,že nebude s přijetím problém.

Další odpovědi:

Bronzový

nechci vás strašit, ale když si ta těhotná maminka sežene razítko na žádost a k zápisu půjde taťka, tak se před vás může dostat... a obrana k tomu není, protože je to de facto podvod a školka může těžko prověřovat každé potvrzení o zaměstnání :/
absolutní přednost ve školce mají jedině předškoláci, jinak musíte doufat
hodně záleží na počtu volných míst - u nás se na cca 30 volných míst hlásilo 76 dětí - to se potom nemusí dostat ani na ty, co mají nárok :(

Pokročilý

Přednost mají předškoláci!

Pak školka kouká na další kritéria, podle kterých se rozhoduje: matka i otec musí přinést potvrzení o zaměstnání (takhle to bylo u mě - pouze mé potvrzení od zaměstnavatele nestačilo), sourozenec ve školce, trvalé nebo přechodné bydliště ve stejné obci jako je školka, zda se hlásíte pouze v té jedné školce nebo ve více, dítě bude chodit celodenně.

Není pravda, že když je žena na MD tak její dítě má přednost pouze proto, že je jeho dítě starší o 14 dní. Ale bohužel už jsem slyšela situace, že to někdo podmázl a dostalo se do školky dítě, které kritériím méně nevyhovovalo, před dítětem které mělo kritéria lepší. Hald uplatit lze dneska úplně všechno :o(

Stříbrný

Samozřejmě to záleží, jak to má daná MŠ nastavené, ale většinou upřednostňují matky které jdou již pracovat a nemá se jim o dítě kdo starat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.