Avatar uživatele
N

jaká jsou kritéria pro přijetí do MŠ?

Dobrý den,dcera bude mít koncem července 3roky a já po ukončení mateřské nastupuji do zaměstnání. Je pravda,že má přednost dítě o 14dní starší,ikdyž je jeho matka těhotná a pokračuje v mateřské dovolené?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4760 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sejtanka

Mám navlas stejně starou dceru a minulý týden jsme s ní byli u zápisu.Upřed­nostnují matky,které již dělají,což je např.můj případ,potom berou děti,které mají 4 roky,a až v poslední řadě,pokud zbyde místo,tak děti,které mají maminky doma.Což u nás nehrozí,protože tu máme silné ročníky.Vaše šance jsou vysoké,myslím,že nebude s přijetím problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

nechci vás strašit, ale když si ta těhotná maminka sežene razítko na žádost a k zápisu půjde taťka, tak se před vás může dostat… a obrana k tomu není, protože je to de facto podvod a školka může těžko prověřovat každé potvrzení o zaměstnání :/
absolutní přednost ve školce mají jedině předškoláci, jinak musíte doufat
hodně záleží na počtu volných míst – u nás se na cca 30 volných míst hlásilo 76 dětí – to se potom nemusí dostat ani na ty, co mají nárok :(

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aloevera5

Přednost mají předškoláci!

Pak školka kouká na další kritéria, podle kterých se rozhoduje: matka i otec musí přinést potvrzení o zaměstnání (takhle to bylo u mě – pouze mé potvrzení od zaměstnavatele nestačilo), sourozenec ve školce, trvalé nebo přechodné bydliště ve stejné obci jako je školka, zda se hlásíte pouze v té jedné školce nebo ve více, dítě bude chodit celodenně.

Není pravda, že když je žena na MD tak její dítě má přednost pouze proto, že je jeho dítě starší o 14 dní. Ale bohužel už jsem slyšela situace, že to někdo podmázl a dostalo se do školky dítě, které kritériím méně nevyhovovalo, před dítětem které mělo kritéria lepší. Hald uplatit lze dneska úplně všechno :o(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hykam

Samozřejmě to záleží, jak to má daná MŠ nastavené, ale většinou upřednostňují matky které jdou již pracovat a nemá se jim o dítě kdo starat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek