bolak

Když je někdo odsouzenej za vraždu, dostane trest smrti, ten je vykonanej a pak se někdo k tý vraždě přihlásí…

…budou ho soudit a nebo už je to promlčený, když už za to byl někdo jinej popraven?

Nejlepší odpověď
klumprt

Obrat „někdo se k tý vraždě přihlásí“ chápu jako „někomu jinému bude vražda prokázána“. Jistěže budou soudit nového pachatele. Aspoň v každé civilizované zemi. Stát by se pak měl bohatě odškodnit rodině popraveného. Jedná se o tzv. justiční omyl. Mimochodem jeden z nejsilnějších argumentů proti znovuzavedení trestu smrti.

Další odpovědi
Hamon

A podle jaké jurisdikce? V EU trest smrti není…
Jinak to, že byl odsouzený někdo jiný, obvykle neznamená promlčení. Pravý pachatel by pravděpodobně byl odsouzený a popravený rehabilitován (z čehož bude mít jistě radost).